Be medalių: rinktinė pasaulio čempionate liko ketvirta

2014 09 13 21:12

Lietuvos rinktinei nepavyko antrą kartą paeiliui triumfuoti mažajame pasaulio čempionato finale.

Jono Kazlausko auklėtiniai Madride 11,8 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 93:95 (19:22, 23:21, 29:21, 22:31) turėjo pripažinti Prancūzijos nacionalinės komandos pranašumą, kuri pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo medalius planetos pirmenybėse.

Pirmoje rungtynių pusėje varžovus besiviję lietuviai trečiojo ketvirčio viduryje spurtavo 8:2 bei susikrovė rekordinę – aštuonių taškų persvarą (64:56), tačiau jos išlaikyti iki pat mačo pabaigos nepavyko.

Ketvirtajame kėlinyje atsigavę prancūzai laimėjo atkarpą 9:2, išlygino rezultatą, o po Boriso Diaw taiklaus dvitaškio ir išsiveržė į priekį (77:75).

Kazlausko kariaunai buvo pavykę dar sykį persverti rezultatą savo naudai (80:77), bet tada įsisiautėjęs Diaw surinko keturis taškus iš eilės, prancūzai spurtavo 7:0 ir prasidėjus paskutinei kėlinio minutei įgijo keturių taškų persvarą (84:80).

Tada komandos ėmėsi pražangų taktikos, kuri nepasiteisino lietuviams. Sėkmingai baudų metimus realizavę prancūzai savo pranašumo neiššvaistė, o mūsiškiams susigrąžinti persvarą į savo rankas pritrūko laiko bei finalinė rungtynių sirena skelbė Prancūzijos nacionalinės komandos istorinę pergalę.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 25 (8/12 metimų, 9 atk. kam.), Adas Juškevičius 14, Renaldas Seibutis 13, Martynas Pocius 11, Jonas Mačiulis 11, Paulius Jankūnas 10.

Prancūzijos rinktinė: Nicolas Batumas 27, Borisas Diaw 15, Joffrey Lauvergne 13 (9 atk. kam.), Thomasas Heurtelis 13.