Brazilija liko be kelialapio į pasaulio čempionatą

2013 09 04 14:20

Venesueloje vykstančiame FIBA Amerikos krepšinio čempionate, kuris kartu yra ir atrankos varžybos į 2014 m. pasaulio pirmenybes, fiasko patyrė Brazilijos rinktinė.

Keturiskart šių varžybų čempionai Brazilijos krepšininkai pirmojo etapo A grupėje pralaimėjo visas ketverias žaistas rungtynes ir liko paskutiniai, penkti. Lemiamoje dvikovoje dėl ketvirtosios pozicijos, suteikiančios teisę žengti į antrąjį turnyro etapą, brazilai 76:78 nusileido kukliai Jamaikos rinktinei.

Po 16 taškų pralaimėjusiems pelnė „Barcelona“ ekipos narys Marcelinho Huertas ir buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ aukštaūgis Joao Paolo Batista. Nugalėtojams 23 taškus surinko Milano „Emporio Armani“ gretose ateinantį sezoną žaisiantis Samardo Samuelsas.

Iš viso FIBA Amerikos čempionatą pradėjo dešimt į dvi grupes po penkias padalintų komandų.

A grupės turnyrą laimėjo Puerto Rikas (4-0), antrąją vietą užėmė Kanada (3-1), trečiąją Urugvajus (2-2), o ketvirtąją Jamaika (1-3).

B grupės nugalėtoja tapo Argentina (3-1), antrąją vietą užėmė Meksika (3-1), trečiąją – Venesuela (2-2), o ketvirtąją – Dominikos Respublika (2/2). Penkta liko ir pasirodymą varžybose jau baigė Paragvajaus (0-4) rinktinė.

Antrajame etape aštuonios komandos varžysis vienoje grupėje, kurioje kausis su tomis rinktinėmis, su kuriomis neteko žaisti grupių turnyre. Į turnyro pusfinalį pateks keturios geriausiai pasirodžiusios ekipos. Joms automatiškai atiteks kelialapiai į kitais metais Ispanijoje vyksiančias planetos pirmenybes.

Nuo 1980-ųjų rengiamą FIBA Amerikos čempionatą daugiausia kartų – šešis – yra laimėjusi JAV rinktinė. Šiemet varžybose ji nedalyvauja, kadangi kelialapį į pasaulio čempionatą iškovojo pernai, laimėdama Londono olimpinių žaidynių auksą.