Bronzinės merginos nenuvylė klaipėdiečių

2009 04 29 0:00
Po ilgos ir permainingos kovos klaipėdietės laimėjo mažąjį finalą, kuris žaidėjas gerokai nualino.
LMKL nuotrauka

Pernai Klaipėdos "Lemminkainen" pelnė pirmuosius apdovanojimus klubo istorijoje, o šiemet uostamiesčio krepšininkės, padedamos žiūrovų, vėl iškovojo bronzą.

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) mažajame finale klaipėdietės po ilgos ir permainingos kovos su Kauno "Laisve" šventė pergalę, laimėjusios seriją 3:2.

Subtilūs prizai.

Šiandien visos prizininkės per LMKL pabaigtuvių iškilmes pasipuoš neįprastais prizais. Iki šiol pirmąsias tris vietas iškovodavusių komandų krepšininkėms būdavo užkabinami atitinkamos spalvos medaliai. Tačiau jubiliejinio, penkioliktojo, lygos sezono prizininkes nutarta maloniai nustebinti - vietoj medalių jų kaklus papuoš daug moteriškesni ir itin subtilūs prizai. Tai - juvelyro Gintauto Stančiko sukurti papuošalai, vaizduojantys skriejantį į krepšį kamuolį. Visi pakabučiai - auksiniai, tačiau skirtingų atspalvių, kaip ir trys prizinės vietos.

Sulaužė tradicijas

"Šiemet kova dėl trečiosios vietos buvo nelengva, - LŽ kalbėjo prizininkių trenerė Ramunė Kumpienė. - Visą seriją pavadinau trileriu. Mažajame finale sulaužėme visas reguliariojo sezono tradicijas: prieš atkrintamąsias abukart prieš "Laisvę" laimėjome namie, o išvykoje nusileidome. Dabar viskas buvo atvirkščiai. Ir kai žaidėme paskutines lemiamas rungtynes namie sakiau, kad trečias kartas nemeluos - savo žiūrovų akivaizdoje laimėsime. Baiminausi apie tai garsiai prasitarti, bet žaidėjos labai norėjo laimėti. Ir mums pavyko!"

Pirmąsias ir trečiąsias mažojo finalo rungtynes Klaipėdoje 72:70 bei 67:64 laimėjo "Laisvė", o antrą ir ketvirtą susitikimą Kaune - 86:77 ir 100:71 - "Lemminkainen" krepšininkės.

Tik į priekį

Per lemiamą kovą pirmadienį namie kovojusios klaipėdietės šventė pergalę 75:57 (32:12, 15:12, 13:17, 15:16). Rezultatyviausiai iš nugalėtojų pirmadienį žaidė Rita Mileškienė - 19 taškų (7 rez. perd., 7 perd. kam., 6 kld.), Aušra Naidėnienė - 16 (6 atk. kam.), Eglė Šikšniūtė - 13 ir Eglė Žygelytė - 11 (6 atk. kam., 6 rez. perd.). "Laisvės" komandoje, kuri pirmą kartą per pastaruosius penkerius metus liko be medalių (pernai kaunietės pelnė sidabro medalius), labiausiai pasižymėjo Jolanta Marmienė (21 tšk, 6 atk. kam.), Eglė Tarasevičiūtė (13 tšk., 10 atk. kam.) ir Irma Raugaitė (12 tšk., 6 atk. kam., 6 kld.).

"Išlaikėme komandos pagrindą, išskyrus ryškiausią mūsų žaidėją Dainą Staugaitienę, kuri prieš sezoną perėjo į Vilniaus TEO. Turėjome užduotį užimti trečiąją vietą ir ją įvykdėme", - komandos stabilumu džiaugėsi R.Kumpienė.

Pasak trenerės, kai pasieki tikslą, norisi siekti dar aukštesnių tikslų. "Viskas priklausys nuo komandos finansavimo, žaidėjų sudėties. Tikimės, kad ir ateinantį sezoną kausimės dėl prizinių vietų", - ambicijų neslėpė prizininkių trenerė.

Šiandien - pabaigtuvės

Kaip jau rašėme, LMKL čempionėmis dešimtą kartą iš eilės ir dvyliktą sykį per visą lygos istoriją tapo Rūtenio Paulausko vadovaujamos Vilniaus TEO krepšininkės, finalo serijoje 3:0 nugalėjusios Marijampolės "Arvi" ekipą, kurią vairuoja Algirdas Budėnas.

LMKL jubiliejinio čempionato uždarymas įvyks šį vakarą "Sostinių" golfo klube.