"Cavaliers" ir "Nuggets" turi kuo džiaugtis

2008 03 18 0:00
Prie istorinės pergalės daugiausia prisidėjęs C.Anthony varžovų krepšį atakavo 60 proc. tikslumu.

Sekmadienį NBA čempionate įspūdingą pergalę 52 taškų skirtumu iškovojo Denverio "Nuggets", o Klivlendo "Cavaliers" klubas pasijuto tvirčiau - dėl nugaros skausmų septynerias rungtynes praleidęs Žydrūnas Ilgauskas grįžo į aikštę.

Abu lietuviai užvakar pasižymėjo rezultatyvumu - Linas Kleiza pelnė 17, Ž.Ilgauskas - 16 taškų.

Įspūdingi skaičiai.

"Nuggets" klubas savo arenoje net 168:116 (48:29, 36:29, 43:27, 41:31) sutriuškino Sietlo "SuperSonics" krepšininkus. Tai buvo trečia Denverio ekipos pergalė iš eilės ir rezultatyviausios šio NBA sezono rungtynės.

Per mačą pelnęs 168 taškus Denverio klubas pateko tarp keturių NBA rekordininkų. Po 173 taškus per rungtynes yra įmetę Bostono "Celtics" (1959 metais) ir Fynikso "Suns" (1990 metais) klubai, 169 taškus - Filadelfijos "76ers" (1962 metais).

Šeimininkai per pirmą kėlinį pelnė 48 taškus ir pasiekė geriausią šio sezono lygos rezultatą. Pergalė 52 taškų skirtumu - "Nuggets" klubo rekordas. 1983 metais "Nuggets" krepšininkai buvo įmetę 186 taškus (186:184 įveiktas Detroito "Pistons"), tačiau tąsyk pergalė buvo pasiekta po trijų pratęsimų.

L.Kleiza per 25 minutes pelnė 17 taškų (2-5/8, 3-1/3, 1-4/4), 5 kartus atkovotojo kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir kartą perėmė kamuolį.

Prie istorinės pergalės dar prisidėjo Carmelo Anthony (26 tšk.), Allenas Iversonas (24), Kenyonas Martinas (23), J.R.Smithas ir Chucky Atkinsas (po 19) ir Marcusas Camby (13 tšk., 15 atk. kam., 10 rez. perd.). "Nuggets" ekipoje net aštuoni krepšininkai surinko dviženklį taškų skaičių.

Aštuntą nesėkmę iš eilės patyrė "SuperSonics" ekipa. 23 taškus pelnė Kevinas Durantas, 17 - Chrisas Wilcoxas, 16 - Mickaelis Gelabale'as.

Iškovojęs 40 pergalę per 66 rungtynes "Nuggets" klubas Vakarų konferencijoje tebėra devintas.

Ž.Ilgauskas savęs negailėjo

Klivlendo "Cavaliers" namie 98:91 (27:19, 20:21, 28:23, 23:28) nugalėjo Šarlotės "Bobcats" komandą. Tai buvo septinta "kavalierių" pergalė iš eilės. Nugalėtojai su 38 pergalėmis ir 29 pralaimėjimais Rytų konferencijoje tebėra ketvirti.

Septynerias rungtynes dėl nugaros skausmo praleidęs Ž.Ilgauskas žaidė 32 minutes, pelnė 16 taškų (2-7/11, 1-2/2), atkovojo 9 kamuolius,

blokavo 3 varžovų metimus, 3 kartus suklydo ir kartą perdavė kamuolį mesti. Už jį Klivlendo ekipoje rezultatyviau žaidė tik LeBronas Jamesas - 33 taškai, 7 atkovoti kamuoliai, 10 perdavimų ir 2 blokuoti metimai. Šarlotės komandoje geriausiai sekėsi Jasonui Richardsonui (33 tšk.) ir Raymondui Feltonui (14).