"Cavaliers" - per žingsnį nuo pusfinalių

2009 04 27 0:00
L.Kleiza (dešinėje) nesulaikė "Hornets" snaiperio Ch.Paulo.

Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate vos vienos pergalės iki patekimo į Rytų konferencijos pusfinalį trūksta Klivlendo "Cavaliers" komandai su Žydrūnu Ilgausku.

Penktadienį svečiuose "Cavaliers" ekipa 79:68 (18:18, 26:19, 9:16, 26:15) įveikė Detroito "Pistons" ir serijoje iki keturių pergalių jau pirmauja 3:0.

Per pirmas dvejas ketvirtfinalio rungtynes Klivlendo ekipa savo arenoje varžovus nugalėjo atitinkamai 102:84 ir 94:82.

Per mačą Detroite lietuvis nugalėtojams pelnė 13 taškų, atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 varžovų metimus, sykį suklydo ir dukart prasižengė.

Per 31 žaidimo minutę Ž.Ilgauskas pataikė 1 tritaškį iš 2 ir 5 dvitaškius iš 11.

Dvigubu dubliu prie pergalės prisidėjo LeBronas Jamesas - 25 taškais ir 11 sugriebtų kamuolių.

"Pistons" gretose sėkmingiausiai žaidė Richardas Hamiltonas (15 tšk.) ir Rodney Stuckey (12 tšk.).

Per žingsnį nuo trečiosios pergalės Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje buvo Lino Kleizos Denverio "Nuggets" klubas.

Šeštadienį Denverio krepšininkai svečiuose 93:95 (26:21, 21:29, 25:27, 21:18) nusileido Naujojo Orleano "Hornets", tačiau serijoje pirmauja 2:1.

Pirmąsias dvejas rungtynes savo arenoje Denverio komanda laimėjo 113:84 ir 108:93.

L.Kleiza per 21 minutę įmetė 13 taškų (2-2/4, 3-2/4, 1-3/4), atkovojo 3 kamuolius, sykį suklydo ir dukart prasižengė.

Rezultatyviau už Lietuvos krepšininką svečių komandoje žaidė Carmelo Anthony (25 tšk.), Chauncey Billupsas (16 tšk.) ir J.R.Smithas (14 tšk.).

Nugalėtojų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Chrisas Paulas (32 tšk. ir 12 rezultatyvių perdavimų) bei Davidas Westas (19 tšk.).

Likus žaisti 3 minutes "Hornets" pirmavo 11 taškų skirtumu, tačiau "Nuggets" likus 15 sekundžių sugebėjo ištirpdyti atsilikimą iki 1 taško. Tada Carmelo Anthony ir Linas Kleiza perėmė kamuolį iš Predrago Stojakovičiaus. Vis dėlto lemiamas C.Anthony metimas skriejo pro šalį, o šeimininkai pergalę įtvirtino taikliu baudos metimu.