"Cavaliers" varžovus varė į neviltį

2009 04 28 0:00
Ž.Ilgauskas (dešinėje) netrukus blokuos "Pistons" gynėjo T.Prince'o metimą.

Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate Žydrūno Ilgausko klubas Klivlendo "Cavaliers" tiesiausiu keliu įžengė į Rytų konferencijos pusfinalį.

"Cavaliers" krepšininkai ketvirtfinalio serijoje iki keturių pergalių 4:0 sutriuškino Detroito "Pistons" komandą.

Ketvirtosiose serijos rungtynėse naktį į pirmadienį lietuvių ekipa išvykoje varžovus sutriuškino rezultatu 99:78 (26:27, 25:15, 22:18, 26:18). Ankstesniuose susitikimuose "Cavaliers" varžovus nugalėjo 102:84, 94:82 ir 79:68.

"Pistons" klubas savo arenoje per dvejas serijos rungtynes vidutiniškai pelnė tik 73 taškus.

Ž.Ilgauskas prie ketvirtosios pergalės prisidėjo 8 taškais ir 4 atkovotais kamuoliais. Per 24 minutes vidurio puolėjas pataikė 4 dvitaškius metimus iš 8. Lietuvis ketvirtfinalio serijoje vidutiniškai per rungtynes žaisdavo 28 minutes, pelnydavo 11,3 taško ir atkovodavo 6,3 kamuolio.

"Cavaliers" lyderio LeBrono Jameso sąskaitoje Detroite - 36 taškai, 13 sugriebtų kamuolių ir 8 rezultatyvūs perdavimai. 24 taškus į arenos šeimininkų krepšį įmetė Maurice'as Williamsas, 12 - Delonte'as Westas. "Pistons" gretose išsiskyrė Antonio McDyessas (26 tšk.) ir Willas Bynumas (22 tšk.).

Detroito komanda nuo 2003-iųjų šešerius metus iš eilės patekdavo į Rytų konferencijos finalą, tad šiemet sezoną baigė neįprastai anksti.

Pusfinalyje "Cavaliers" susitiks su Atlanto "Hawks" ir Majamio "Heat" poros nugalėtojais. Serijoje kol kas pirmauja "Heat" krepšininkai 2:1.

Kitose sekmadienio rungtynėse BNA čempionų titulą ginantis Bostono "Celtics" klubas išvykoje po dviejų pratęsimų 118:121 nusileido Čikagos "Bulls" komandai, kuri išlygino serijos rezultatą - 2:2.

Toks pats rezultatas kitoje Rytų poroje tarp Filadelfijos "76ers" ir Orlando "Magic". Pastarieji laimėjo ketvirtąją dvikovą išvykoje 84:81.

Vakarų konferencijoje per žingsnį nuo pusfinalių atsidūrė Hiustono "Rockets" komanda, namie 89:88 įveikusi Portlando "Trail Blazers" ir serijoje išsiveržusi į priekį 3:1.