"Čempionai finale

2011 04 29 0:00
Prienų krepšininkai vakar nerado būdų sustabdyti "Lietuvos ryto" vidurio puolėjo J.Valančiūno (dešinėje).
Ritos Stankevičiūtės nuotrauka

Titulą ginantiems Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkams pakako dviejų žingsnių, kad pasiektų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą.

Vakar vilniečiai svečiuose 96:69 (22:17, 26:21, 30:20, 18:13) nugalėjo Prienų "Rūdupį" ir pusfinalio seriją laimėjo 2:0. Pirmą dvikovą Dariaus Maskoliūno auklėtiniai Vilniuje laimėjo 88:75.

Antrasis susitikimas intrigą išlaikė tik pusantro kėlinio. 14-ą minutę "Rūdupio" krepšininkai buvo priekyje 30:25, tačiau baigiantis trečiam kėliniui vilniečiai pabėgo 75:53 ir užtikrintai pasiekė finalą.

Šeimininkams daugiausia problemų kėlė "Lietuvos ryto" vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas. Aukštaūgis pelnė 23 taškus ir atkovojo 8 kamuolius. 13 taškų prie pergalės pridėjo Bradas Newley, 12 - Artūras Jomantas.

Prienų komandoje geriausiai sekėsi Povilui Butkevičiui, jo sąskaitoje 18 taškų, bei Justui Sinicai (11 tšk.).

Reguliariajame sezone "Rūdupiui" buvo pavykę įveikti vilniečius. Tąkart kovo pabaigoje prieniškiai savo arenoje "Lietuvos rytą" nugalėjo 96:82.

LKL finale "Lietuvos rytas" žais tryliktą kartą iš eilės. Vilniečių varžovas bus kitos pusfinalio poros - Kauno "Žalgirio" ir Utenos "Juventus" - nugalėtojas. Šių ekipų pirmą akistatą trečiadienį Kaune žalgiriečiai laimėjo įtikinamai - 95:63. Antrosios rungtynės šiandien žaidžiamos Utenoje.

"Žalgirio" agresyvi gynyba mus išmušė iš vėžių, mes vargome vien persivarinėdami kamuolį, o ką jau kalbėti apie puolimo organizavimą, - po pralaimėjimo kalbėjo "Juventus" treneris Robertas Giedraitis. - Buvome tiesiog silpnesni."