Čempionai išsigelbėjo per pratęsimą

2009 11 16 0:00
Rygos krepšininkai (juoda apranga) per dvikovą su Baltijos lygos čempionais kovojo kaip lygūs su lygiais.

Ketvirtoji Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempiono Vilniaus "Lietuvos ryto" pergalė šį sezoną pasiekta sunkiausiai - Rygos VEF įveiktas tik po pratęsimo, o vilniečių gynėjui Vidui Ginevičiui lūžo delnakaulis.

BBL Elito divizione savaitgalį dvi stipriausios Lietuvos komandos pratęsė pergalių seriją. Pirmąją vietą užimantys Kauno "Žalgirio" krepšininkai vakar namie 74:63 nugalėjo Liepojos komandą "Lauvas" ir iškovojo aštuntą pergalę iš eilės. O titulą ginantis "Lietuvos rytas" šeštadienį šventė ketvirtą pergalę iš eilės.

Skausminga pergalė.

Be pralaimėjimų žengiantys šalies čempionai "Lietuvos ryto" krepšininkai svečiuose po pratęsimo 93:89 palaužė du lietuvius turintį Rygos VEF klubą. Likus žaisti šešias sekundes vilniečiai turėjo dviejų taškų persvarą (76:74), tačiau VEF žaidėjas Martynas Mažeika pataikė abu baudų metimus ir išlygino rezultatą - 76:76. Paskutinis Bojano Popovičiaus metimas tikslo nepasiekė ir komandos buvo priverstos santykius aiškintis per papildomas penkias minutes. Čia jau dominavo svečiai.

"Mums tiesiog pasisekė", - po dvikovos sakė vilniečių treneris Rimas Kurtinaitis. Jį maloniai nustebino VEF žaidimas. "Su jais žaisti visada sunku", - gyrė varžovus treneris.

VEF strategas Valdis Valteris džiaugėsi auklėtiniais, kuriems pavyko niekuo nenusileisti svečiams.

Po šio susitikimo "Lietuvos rytas" ilgam prarado savo naujoką Vidą Ginevičių. 31 metų 195 cm ūgio gynėjas stipriai susižeidė kairę ranką. Vėliau paaiškėjo, kad krepšininkui lūžo delnakaulis.

Sekmadienį V.Ginevičiui atlikta operacija. Vos prieš tris savaites prie Vilniaus komandos prisidėjęs gynėjas rungtyniauti negalės mažiausiai pusantro mėnesio.

Kėdainiškiai atsilaikė

Antrą pergalę į savo sąskaitą įsirašė Kėdainių "Nevėžis", per dramatišką susitikimą namie 70:69 įveikęs Liepojos "Lauvas" žaidėjus. Likus žaisti 16 sekundžių Paulius Beliavičius pataikė baudos metimą, kuris ir buvo paskutinis per šį susitikimą abiejų komandų pelnytas taškas. Paskutinė svečių ataka tikslo nepasiekė.

"Buvo labai sunkios rungtynės. Juk mes turėjome net pusantros savaitės pertrauką, - po rungtynių sakė "Nevėžio" treneris Nerijus Zabarauskas. - Smagu, kad atsilaikėme. Ir džiugu dėl gerai į žaidimą įsiliejusio Roko Griniaus."

Kėdainių komandoje sėkmingiausiai pasirodė pirmąkart šį sezoną po traumos į aikštelę išbėgęs Rokas Grinius, jis pelnė 15 taškų.

Pritrūko jėgų

Traumų ir ligų gerokai praretinta "Šiaulių" ekipa iš Estijos sostinės parsivežė ketvirtą pralaimėjimą per septynerias rungtynes. Antano Sireikos auklėtiniai Taline 79:85 nusileido "Kalev" ekipai.

"Vyrams priekaištų dėl kovingumo neturiu. Turėjome nedaug žaidėjų, todėl mums pabaigoje jau trūko jėgų, - dvikovą komentavo A.Sireika. - Ketvirtajame kėlinyje mes atsilikome jau 14 taškų, bet vyrai parodė charakterį ir kovėsi iki paskutinio švilpuko".

Šiaulių ekipoje nerungtyniavo išvakarėse nutaręs kitame klube karjerą tęsti gynėjas Darius Pakamanis. Penktadienį į Šiaulių arenos drabužinę su tortu atėjęs 192 cm ūgio 28 metų gynėjas atsisveikino su komandos draugais ir palinkėjo sėkmės Taline. Iš finansinių problemų kamuojamo klubo "Odesa" prieš sezoną pasitraukęs Pakamanis su "Šiaulių" marškinėliais sužaidė vienas LKL čempionato rungtynes. Per mačą su "Alytaus" ekipa dar kojos traumos neišsigydęs gynėjas aikštėje praleido 11 min. ir taškų nepelnė. Tikėtina, kad D.Pakamanis atstovaus Utenos "Juventus" klubui.

Elito grupė

Rygos VEF - Vilniaus "Lietuvos rytas" 89:93 (23:25, 18:14, 22:25, 13:12, 13:17). M.Mažeika 22 (9 išprov. praž.), A.Renfroe 20 (9 atk. kam., 8 rez. perd.), A.Stalbergas ir I.Bankevicas - po 12, A.Labuckas ir I.Nelyubovas - po 8; D.Zavackas 22 (12 atk. kam.), M.Bjelica 20 (2-7/8), B.Popovičius 14, A.Jomantas ir M.Gecevičius - po 10.

Kėdainių "Nevėžis" - Liepojos "Lauvas" 70:69 (15:14, 11:18, 28:19, 16:18). R.Grinius 15 (7 atk. kam.), D.Gvezdauskas 13, P.Beliavičius 10, E.Dimša, R.Ūzas ir G.Maciulevičius - po 7; O.Kojenetsas 16 (9 atk. kam.), L.Kisielius 14 (6 atk. kam., 9 išprov. praž.), M.Kravčenko 11.

Talino "Kalev" - "Šiauliai" 85:79 (24:21, 21:19, 17:17, 23:22). C.Fisheris 18, K.Johnsonas 14 (10 atk. kam.), G.Arbetas ir J.Akognonas - po 13, T.Sokkas 10 (6 rez. perd.); D.Gailius 20 (6 išpr. praž.), D.Low 18 (2-3/13), R.Grafas 16 (2-8/11, 11 atk. kam.), A.Šikšnius 13, B.Brownas 10 (10 atk. kam.).

Valmieros "Valmiera" - Tartu "Rock" 88:74 (22:17, 26:19, 18:19, 23:19). D.Daviinas 25, J.Andžejevskis 18, A.Valeika 16; T.Abernethy 17, J.Taltsas 14, S.Morrisonas 12.

Kauno "Žalgiris" - Liepojos "Lauvas" 74:63 (27:15, 17:19, 15:21, 15:8). M.Brownas 22 (1-10/10, 7 atk. kam.), D.Šalenga 13, S.Vene, Ž.Janavičius ir T.Klimavičius - po 7; L.Kisielius 18, O.Kojenetsas 16 (12 atk. kam.), J.Patmalniekas 10.

Elito grupės lentelė (rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

A grupė

Vilniaus "Sakalai" - Utenos "Juventus" 67:81 (24:20, 15:13, 9:31, 19:17). R.Matulis 13, L.Samėnas 12, G.Leonavičius 8; A.Mineikis 16, A.Vasiliauskas 15, Ž.Urbonas 13, T.Gaidamavičius (9 atk. kam., 11 rez. perd.) ir P.Morkeliūnas (7 atk. kam.) - po 12, J.Elvikis 10.

1. Techasas 3 2 1 249:239 5

2. Valga-CKE Inkasso 4 1 3 260:328 5

3. Dolphins 2 2 0 199:136 4

4. Sakalai 3 1 2 208:224 4

5. Juventus 2 1 1 153:142 3

B grupė

Vilniaus "Perlas" - Kauno "Aisčiai" 85:56 (26:23, 22:11, 16:12, 21:10). Ž.Kelys 27 (3-7/10), E.Bendžius 13, J.Valančiūnas 10 (10 atk. kam.); V.Čepukaitis 16, V.Lipkevičius 12, O.Matulionis 7.

Alytaus "Alytus" - Talino "Kalev" 100:106 (17:23, 31:36, 24:23, 28:24). S.Kazevičius 30, P.Kleiza 25, V.Tatarūnas 21 (11 atk. kam.); J.Moore'as 26 taškus (8 atk. kam.), N.Covingtonas 24, V.Varesas 21.

1. Kalev 4 3 1 340:324 7

2. Perlas 3 2 1 248:226 5

3. Aisčiai 3 2 1 199:217 5

4. Alytus 3 1 2 281:266 4

5. Zemgale 3 0 3 223:258 3

C grupė

Klaipėdos "Neptūnas" - Prienų "Rūdupis" 65:78 (15:18, 20:20, 16:18, 14:22). R.Bitinas 17, O.Kurauskas 13, S.Galdikas 9; G.Maceina 15, V.Vaikšnis ir G.Vileita - po 11.

Marijampolės "Sūduva" - Rygos "Keizarmežs" 105:81 (32:15, 22:26, 32:15, 19:25). M.Ruikis 25, A.Kieža 21 (14 atk. kam. 32 naud. bal.), E.B.Rashaunas 19 (7 atk. kam. 7 rez. perd.), R.Danys 17; R.Strupovicas 25, A.Osinas 17, A.Kravalis 13.

1. Rūdupis 3 3 0 259:212 6

2. Talino TTU 3 2 1 263:219 5

3. Sūduva 3 2 1 245:240 5

4. Neptūnas 3 1 2 225:209 4

5. Keizarmežs 4 0 4 258:370 4