Čempionai kaunasi iki finalinės sirenos

2010 12 06 0:00
Pergalę Utenoje "Lietuvos rytui" aptemdė J.Valančiūno trauma.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate savaitgalį abu favoritai iškovojo pergales pagal skirtingus rungtynių scenarijus.

Čempionų titulą ginantis "Lietuvos rytas" Utenoje tik paskutinėmis dvikovos sekundėmis 83:80 palaužė "Juventus" komandą. Šią vilniečių pergalę apkartino vieno pagrindinių komandos žaidėjų Jono Valančiūno patirta trauma.

LKL vicečempionas Kauno "Žalgiris" namie 92:66 įveikė "Šiaulių" krepšininkus.

Pritrūko sėkmės

"Lietuvos rytas" Utenoje nuo pat dvikovos pradžios susidūrė su atkakliu "Juventus" žaidėjų pasipriešinimu. Savų sirgalių karštai palaikomi šeimininkai antro kėlinio pradžioje atitrūko 10 taškų - 31:21, 35:25.

Po didžiosios pertraukos Utenos komanda vis dar buvo priekyje. Bet 26 minutę po dviejų iš eilės Khalido El-Amino tritaškių "Lietuvos rytas" persvėrė rezultatą 55:54. Tačiau perimti iniciatyvos čempionams nepavyko. Likus žaisti 26 sekundes Jonas Elvikis sumažino šeimininkų atsilikimą iki minimumo - 80:81. Vilniaus komanda kontroliavo kamuolį beveik iki rungtynių pabaigos ir uteniškiai prasižengė likus žaisti tik 4 sekundes. Tuomet vilniečiai išmetė kamuolį iš užribio ir laisvas po krepšiu atsidūręs Steponas Babrauskas sulig finaline sirena įmetė dvitaškį - 83:80.

"Šiose rungtynėse mūsų komanda dirbo šauniai. Vyrams stiprybės suteikė ir užvedė žiūrovų palaikymas. Tačiau pritrūko sėkmės. "Lietuvos rytas" - aukšto lygios Eurolygos komanda, kurią įveikti sunku", - pripažino "Juventus" treneris Robertas Giedraitis.

"Lietuvos rytas" rungtynes baigė su nuostoliais. Ketvirto kėlinio pradžioje čiurną pasitempė ir rungtynių tęsti nebegalėjo vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas. Iki to laiko per 23 minutes jis spėjo įmesti 12 taškų ir atkovoti 10 kamuolių. Kokio rimtumo J.Valančiūno trauma, paaiškės artimiausiu metu.

Svečius nuvylė pabaiga

Kauno "Žalgiris" šeštadienį su varžovais tvarkėsi lengviau. Rungtynėse Kaune "Šiauliai" šeimininkams priešinosi tik pirmą kėlinį, kurį laimėjo 23:20. Vėliau "Žalgiris" tvirtai perėmė iniciatyvą ir iškovojo pergalę rezultatu 92:66.

"Ketvirtadienį pralaimėjus Eurolygos rungtynes "Maccabi" komandai, šį kartą trūko nusiteikimo kovai. "Šiauliai" atvyko žaisti su dviguba energija. Tik antroje susitikimo dalyje atrodėme neblogai", - sakė "Žalgirio" treneris Aco Petrovičius, sekmadienį žaidėjams suteikęs poilsio dieną.

Šiaulių ekipą treniruojantis Antanas Sireika turėjo priekaištų saviškiams dėl žaidimo rungtynių pabaigoje: "Reikia pripažinti, kad norint laimėti prieš "Žalgirį", reikia žaisti labai gerai, o mes taip nerungtyniavome. 35 minutes atrodėme neblogai, o rungtynių pabaiga sugadino nuotaiką - pavieniui gelbėdami komandą žaidėjai bandė pagerinti asmeninius statistikos rodiklius."

Šias rungtynes puikiai sužaidė "Žalgirio" puolėjas Mindaugas Kuzminskas, kuris dar praėjusį sezoną žaidė "Šiauliuose". 21 metų 204 cm krepšininkas į savo buvusios komandos krepšį per 22 minutes įmetė 16 taškų.

Vilniaus "Sakalai" - Kėdainių "Nevėžis" 93:98 (31:33, 19:18, 15:23, 28:24). M.Janišius 21, R.Matulis 17, O.Varanauskas 14, Ž.Stankus 12; E.Dimša 31, R.Alijevas 17 (11 rez. perd.), T.Rakauskas 14, M.Simonavičius ir E.Kalve po 10.

Panevėžio "Techasas" - Klaipėdos "Neptūnas" 94:88 (15:17, 25:22, 26:23, 28:26). V.Volkus 22, T.Rinkevičius 19 (10 rez. perd.), T.Černeckis 16, G.Leonavičius 13; M.Mažeika 18, R.Bitinas 16 (3-4/5), M.Ruikis 12, M.Stašys ir S.Galdikas po 10.

"Kaunas" - Prienų "Rūdupis" 74:83 (15:21, 26:17, 12:22, 21:23). P.Čiukinas 22, S.S.Vene 18, Š.Vasiliauskas 14; V.Lipkevičius 25, G.Jankauskas 21 (9 atk. kam.), A.Juškevičius 16 (11 atk. kam.), J.Sinica 14.

Vilniaus "Perlas" - "Alytus" 94:87 (23:20, 22:25, 17:20, 32:22). E.Bendžius 19, D.Redikas 15, A.Viskontas 13 (10 rez. perd.), G.Staniulis ir S.Kulvietis po 12; S.Kazevičius 19, R.Adomavičius 15, S.Dumbliauskas 14 (8 atk. kam.,), P.Kleiza (9 atk. kam.) ir M.Šilalė po 12.

Utenos "Juventus" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 80:83 (22:21, 22:15, 16:25, 20:22). A.Adomaitis 15, A.Kieža 13, G.Maceina 12, M.Prekevičius 11; K.El-Aminas 17, B.Newley ir Š.Jasikevičius po 13, M.Gecevičius ir J.Valančiūnas (10 atk. kam.) po 12.

Kauno "Žalgiris" - "Šiauliai" 92:66 (20:23, 25:13, 18:13, 29:17). P.Jankūnas 20 (10 atk. kam.), M.Begičius 18, M.Kuzminskas 16, D.Šalenga 12; Ž.Janavičius 13, D.Weaveris 12, V.Šarakauskas 11.