Čempionai seka paskui lyderius

2010 11 09 0:00

"Kalnapilio-Lietuvos krepšinio lygos" (LKL) čempionate titulą ginantis Vilniaus "Lietuvos rytas" iškovojo penktą pergalę iš eilės.

Sekmadienį LKL čempionai svečiuose 100:62 nugalėjo "Kauno" ekipą. Turnyre pirmauja taip pat be pralaimėjimų žaidžiantis ir dviem pergalėmis daugiau turintis Kauno "Žalgiris". Lietuvos čempionai žengia antri.

Tritaškiai nekrito

"Kaunas" patyrė trečią iš eilės pralaimėjimą ir, turėdamas 3 pergales, užima šeštąją vietą. Pirmame kėlinyje vilniečiai spurtavo 18:4. Rimčiau pasipriešinti Eurolygos komandai kauniečiai nesugebėjo ir dėl netaiklių metimų iš toli - šeimininkai pataikė tik 5 tritaškius iš 21, vilniečiai - 11 iš 25.

Svečius į pergalę vedė Martynas Gecevičius (15 taškų). Po 14 pridėjo Kenanas Bajramovičius ir naujokas Khalidas El-Aminas. Pastarasis dar atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Iš šeimininkų geriausiai sekėsi 14 taškų surinkusiam Rokui Ūzui.

Atlaikė du kėlinius

Trečią pergalę iškovojo ir į penktąją vietą pakilo Antano Sireikos treniruojami "Šiauliai". Iki pertraukos ir po jos skirtingai žaidę šiauliečiai nudžiugino savo žiūrovus - Vilniaus "Sakalus" nugalėjo 100:73. Po dviejų kėlinių 42:41 pirmavo svečiai, tačiau per kitus du kėlinius šiauliečiai tiesiog triuškino varžovus - 59:31.

Svečiai nerado priešnuodžių Vytautui Šarakauskui, jis į buvusios komandos krepšį įmetė 20 taškų ir po krepšiais sugriebė 10 kamuolių.

Per šį susitikimą "Šiaulių" treneriai išbandė į peržiūrą atvykusį 211 cm ūgio amerikietį Davidą Weaverį, kuris per 23 min. pelnė 11 taškų ir atkovojo 6 kamuolius.

"Davidas galėjo pasireikšti ir daugiau, tačiau kai kurie žaidėjai paprasčiausiai nedavė jam kamuolio", - po rungtynių kalbėjo A.Sireika.

Kitas dar bandomas ekipos naujokas - 210 cm ūgio vidurio puolėjas amerikietis Seanas Kowalis - rungtynes stebėjo nuo suoliuko.

Patyrę ketvirtą nesėkmę per penkerias rungtynes "Sakalai" LKL rikiuotėje yra vienuolikti.

"Du kėlinius žaidėme kaip lygūs, bet vėliau neatlaikėme šiauliečių tempo, - nesėkmę apibūdino "Sakalų" treneris Erikas Kučiauskas. - Neturime žaidėjų, kurie pakeistų mūsų aukštaūgius."

"Kaunas" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 62:100 (10:23, 22:28, 17:25, 13:24). R.Ūzas 14 (4 kld.), V.Jasikevičius 11 (2-3/3, 6 kld.), P.Čukinas 10; M.Gecevičius 15 (3-3/4), K.El-Aminas (3-4/7, 8 rez. perd.) ir K.Bajramovičius (2-7/10) - po 14, A.Jomantas 13 (3-3/5, 8 atk. kam., 6 rez. perd.).

"Šiauliai" - Vilniaus "Sakalai" 100:73 (26:27, 15:15, 29:17, 30:14). V.Šarakauskas 20 (2-9/12, 10 atk. kam.), E.Ruzgas 18 (3-4/8, 5 rez. perd.), D.Gvezdauskas 13 (5 rez. perd.), E.Stanionis 11 (3-2/2, 5 kld.), A.Čepulis 10 (6 rez. perd., 4 kld.); V.Sirvydis 18 (3-3/6), Ž.Stankus 14, A.Pečiukevičius 11, M.Janišius 10 (2-4/12, 9 atk. kam., 5 kld.).