Čempionai startavo nečempioniškai

2008 10 01 0:00
Į Klaipėdos universiteto komandą po ketverių metų sugrįžo M.Mažeika.

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) atidarymo šventėje vakar vakare čempionai VDU krepšininkai metė iššūkį Kauno "Žalgiriui". Tačiau išvakarėse vienuoliktąjį LSKL sezoną VDU komanda pradėjo triuškinamu pralaimėjimu.

Užvakar vakare prasidėjęs naujasis LSKL sezonas pateikė pirmąsias staigmenas. Po metų pertraukos į lygą grįžę Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai Kaune nepasigailėjo čempionės titulą ginančios Vytauto Didžiojo universiteto ekipos - svečiai šventė pirmąją pergalę 96:69 (26:14, 22:17, 23:22, 25:16). Tiesa, VDU ekipa žaidė be pagrindinės sudėties žaidėjų. Svečius į pergalę vedė 28 taškus surinkęs Žilvinas Petraitis, 24 taškus (2-10/12) pelnė ir 11 kartų kamuolį atkovojo Mindaugas Kuzminskas, Laimio Lukoševičiaus sąskaitoje - 21 taškas. Čempionų titulą ginančioje VDU komandoje geriausiai sekėsi Šarūnui Zablockiui (21 tšk., 6 atk. kam.), Deivydui Girdvilai (14 tšk.) ir Mantui Pukinskui (12).

Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) komanda, įregistravusi net šešis krepšininkus iš Lietuvos krepšinio lygos (LKL), namie tik po pratęsimo 90:82 (17:26, 18:15, 23:15, 15:17, 17:9) šventė pergalę prieš Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) ekipą. Vilniečiams dėl traumos negalėjo padėti Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkas Artūras Jomantas bei dar du šios komandos žaidėjai - Justas Sinica ir Steponas Babrauskas.

VPU komandoje rezultatyviausias buvo Janas Jurgo - 24 taškai, o iš pralaimėjusiųjų taikliai rungtyniavęs Povilas Stasiulionis pelnė net 37 taškus (2-10/18, 3-2/6) ir tapo rezultatyviausiu turo krepšininku. Be to, jis 11 kartų sugriebė kamuolį.

Staigmeną pateikė ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai, jie namie 86:73 (27:19, 27:17, 19:20, 13:17) nugalėjo praėjusio sezono bronzos medalininkę Klaipėdos universiteto (KU) ekipą. Uostamiesčio komandą treniruoja dar pernai ekipos spalvas gynęs Mindaugas Mockus. Be to, Klaipėdos universiteto garbę šiemet gina po ketverių metų pertraukos į uostamiestį sugrįžęs Martynas Mažeika.

"Tai buvo pirmosios rungtynės ne tik man prie ekipos vairo, bet ir dar penkiems jauniesiems krepšininkams, - po pralaimėjimo oficialiai lygos svetainei sakė naujasis KU vyriausiasis treneris M.Mockus. - Varžovai buvo gudresni ir pasinaudojo trumpu mūsų atsarginių suolu."

Per ketvirtas turo rungtynes Mykolo Romerio universiteto (MRU) komanda, kurioje taip pat įregistruoti 6 LKL žaidėjai, 82:68 (33:19, 17:13, 9:19, 23:17) įveikė Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkus. Įdomu, jog Kauno komandoje iš penkiolikos žaidėjų tik vienas gimęs ne šiame mieste.