CSKA išsikovojo kelialapį

2009 03 05 0:00
Rezultatyviausiai CSKA žaidęs E.Lorbekas (dešinėje) bando sustabdyti turkų sunkiasvorį O.Savasą.

Eurolygos čempionų titulą ginantis Maskvos CSKA su Ramūnu Šiškausku Eurolygos TOP 16 etape vakar iškovojo ketvirtą pergalę ir užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.

Per H grupės rungtynes Rusijos čempionai savo arenoje 77:60 įveikė Stambulo "Fenerbahce Ulker" (Turkija) ekipą ir anksčiau laiko pelnė vieną iš dviejų šios grupės kelialapių.

Šiandien šioje grupėje svarbias rungtynes žais Sienos "Montepaschi" (Italija) ir Zagrebo "Cibona" (Kroatija). Abi ekipos turi po dvi pergales bei tiek pat pralaimėjimų ir abi kovoja dėl antrojo kelialapio. Stambulo klubas, patyręs ketvirtą nesėkmę, ir toliau lieka paskutinėje lentelės vietoje.

R.Šiškauskas, vakar aikštelėje praleidęs nepilnas 29 minutes, prie pergalės pridėjo 9 taškus (2-3/5, 3-0/2, 1-4/4), po kartą kamuolį atkovojo ir perdavė mesti bei dukart suklydo. Ypač sėkmingai lietuvis žaidė per pirmą kėlinį, kurį Rusijos čempionai laimėjo 27:13, o Ramūnas jau buvo pelnęs 7 taškus.

Tačiau pirmosios 10 minučių buvo apgaulingos: pergalę Maskvos komandos krepšininkai iškovojo tik gerokai pasinervinę. Antro kėlinuko pradžioje atkarpą laimėję 9:0 Turkijos žaidėjai pradėjo mažinti skirtumą. Rezultatą svečiams pavyko išlyginti 24 minutę (40:40). Tačiau šeimininkai daugiau neleido iš savęs tyčiotis: po penkių Matjažo Smodišo ir dviejų Trajano Langdono pelnytų taškų CSKA išsiveržė 47:40. O lemiamą ketvirtį CSKA pradėjo spurtu 8:0 ir rungtynių baigtis buvo išspręsta.

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidė T.Langdonas, surinkęs 18 taškų (2-5/5), ir M.Smodišas - 14. Turkijos ekipoje labiausiai pasižymėjo Gordanas Giričekas (15 tšk.) bei dvigubą dublį atlikęs Mirsadas Turkčanas (14 tšk. ir 10 atk. kam.).

Tuo tarpu Eurolyga paskelbė, jog Belgrado "Partizan" klubo 22 metų 205 cm ūgio puolėjas Novica Veličkovičius pripažintas naudingiausiuoju Eurolygos vasario mėnesio žaidėju. Serbijos sostinės ekipos žaidėjas vasario mėnesį per trejas pergalingas savo ekipos rungtynes vidutiniškai pelnė 16 taškų ir kamuolį atkovojo 7,7 karto. N.Veličkovičius savo klube vasario mėnesį buvo geriausias pagal pelnytus taškus, sugriebtus ir perimtus kamuolius bei surinktus naudingumo balus. Beje, "Partizan" krepšininkai antrą sezoną iš eilės jau užsitikrino vietą Eurolygos turnyro ketvirtfinalyje, TOP 16 etapo G grupėje po keturių turų turintys 3 pergales ir 1 pralaimėjimą.