CSKA komandą išgelbėjo paskutinė ataka

2008 02 15 0:00
Trečiadienio herojus T.Langdonas išgelbėjo CSKA nuo gėdingo pralaimėjimo.
cskabasket.com nuotrauka

Rankų, kojų, akių ir kolegos darbas Maskvos CSKA legionieriui Trajanui Langdonui padėjo pelnyti tritaškį, kuris lėmė pergalę siaubingai žaidusiems Rusijos čempionams.

Trečiadienį Eurolygos antrojo varžybų etapo "Top 16" turnyre nesėkmę patyrė titulą ginantis Atėnų "Panathinaikos", o Rusijos superklubas savo arenoje tik paskutinę akimirką išsigelbėjo nuo pralaimėjimo Romos ekipai.

Žaidė siaubingai

Sunkią pergalę - jau 25-ą iš eilės savo aikštėje - iškovojo Rusijos čempionas Maskvos CSKA su Ramūnu Šiškausku. Rusijos klubas per G grupės rungtynes 72:71 (15:14, 14:18, 15:19, 28:20) įveikė Romos "Lottomaticą" (Italija). Paskutinę rungtynių sekundę iš 8 metrų krepšį atakavęs Trajanas Langdonas buvo tikslus - net sporto rūmų darbuotojai pašoko iš džiaugsmo.

"Žaidėme siaubingai, - pasibaigus mačui sakė CSKA vyriausiasis treneris Etorre Messina. - Kai blogai rungtyniauja du trys krepšininkai, tai būna jų problema. O kai visa komanda taip žaidžia - atsakau aš. Vienintelis teigiamas momentas - kovojome net tada, kai visi patikėjo, kad jau pralaimėjome."

R.Šiškauskas per 27 minutes pelnė 10 taškų (2-2/5, 3-1/3, 1-3/4), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir blokavo varžovo metimą. Rezultatyviau už Lietuvos rinktinės kapitoną CSKA žaidė lemiamą tritaškį pataikęs T.Langdonas (22 tšk.) ir Theodoros Papaloukas (16 tšk.).

Ne itin sėkmingai Eurolygoje debiutavo CSKA naujokas Viktoras Chriapa. Jis rungtynes pradėjo pramesdamas keturis baudos metimus, vėliau pataikė abu dvitaškius ir prametė abu tritaškius, surinko 4 taškus ir po 2 kartus atkovojo bei prarado kamuolį.

Romos ekipoje išsiskyrė Erazemas Lorbekas ir Roko Leni Ukičius (po 13 tšk.), Ibrahimas Ibin Jaaberas bei Davidas Hawkinsas (12 taškų).

T.Langdonas: "Sėkmė niekuo dėta"

Paprašytas prisiminti, kada pastarąjį kartą jo metimas yra lėmęs komandai pergalę, mačo didvyris T.Langdonas prisipažino, kad Eurolygos čempionatuose tai buvo pirmas kartas. "O iki tol galiu prisiminti savo pirmuosius metus Europoje, kai žaidžiau Sienos

"Montepaschi", - kalbėjo krepšininkas. - Būtent taip laimėjome antrą Italijos čempionato pusfinalio kovą su "Benetton". Tiesa, tąkart kamuolys į krepšį įkrito likus sekundei iki sirenos."

T.Langdonas tikino, jog šįkart metimui buvo pasirengęs: "Kojos buvo paruoštos, J.R.Holdenas laiku perdavė kamuolį, dar spėjau ir į krepšį pasižiūrėti."

Į pastabą, kad tokį metimą galima vadinti tiesiog sėkme, T.Langdonas atkirto: "Nevadinkite taip! Aš įmečiau! Padariau tai, ką ir privalėjau daryti. Sėkmė čia niekuo dėta. Juk ne veltui kasdien po treniruočių dar lieku salėje ir mėtau į krepšį milijonus kartų. Šis metimas - puikaus Holdeno perdavimo, mano kojų darbo, žvilgsnio ir rankų rezultatas."

Čempionai žaidė nečempioniškai

Pralaimėjimu Turkijoje E grupės turnyrą pradėjo Eurolygos nugalėtojo titulą ginantis Atėnų "Panathinaikos" klubas, kuriam atstovauja Šarūnas Jasikevičius. Graikijos čempionai 64:74 (21:17, 14:29, 13:17, 16:11) nusileido Stambulo "Efes Pilsen" (Turkija) krepšininkams. Per ketvirtą kėlinuką "Efes Pilsen" buvo atitrūkusi nuo varžovų net 19 taškų (67:48).

Atėnų komandoje rezultatyviausiai žaidė Š.Jasikevičius ir Michaelas Batiste'as - pelnė po 12 taškų, 10 taškų surinko Vassilis Spanoulis. Lietuvis per 24 minutes prametė tritaškį, pataikė 4 dvitaškius iš 9, visus 4 baudų metimus, sugriebė 1 kamuolį ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Iš šeimininkų nesulaikomas buvo Drew Nicholas - surinko net 29 taškus (3-5/12). Vien per pirmus du kėlinukus jis buvo pelnęs jau 23 taškus. 10 taškų prie pergalės pridėjo Andre Hutsonas, 9 - Keremas Gonlumas.