CSKA – neoficiali Supertaurės laimėtoja

2016 10 15 6:00
20 taškų pelnęs Milošas Teodosičius pateko į visų laikų rezultatyviausių Eurolygos žaidėjų dešimtuką. cskabasket.com nuotrauka

Jei būtų rengiamos Europos krepšinio Supertaurės rungtynės, kaip tai daro Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA), kur dėl šio trofėjaus kaunasi Čempionų lygos ir Europos lygos turnyrų nugalėtojai, tokia taurė būtų atitekusi Maskvos CSKA (Rusija) krepšininkams.

Rusijos superklubas praėjusį sezoną tapo stipriausias Eurolygoje. O antrame pagal pajėgumą žemyno krepšinio klubų turnyre – ULEB Europos taurės varžybose – praėjusį sezoną triumfavo Stambulo „Galatasaray“. Šių dviejų ekipų akistata įvyko jau per pirmą naujojo Eurolygos sezono turą. Turkijoje vykusias rungtynes 109:84 laimėjo Rusijos čempionai.

„O kur trofėjus? Kur taurė? Juk tai buvo Europos Supertaurės rungtynės, – geros nuotaikos po pergalės nestokojo nugalėtojų treneris Dimitris Itoudis, o surimtėjęs jis pridūrė: – Reguliariajame sezone mums liko dar 29 sunkios rungtynės.“

„Galatasaray“ treneris Erginas Atamanas kalbėjo, kad jo auklėtiniai deramai priešinosi tik pirmas septynias minutes. „Panašiai buvo ir trečiame kėlinyje. O kai teko keisti žaidimą, prasidėjo šiurkščios klaidos, – spaudos konferencijoje sakė E. Atamanas. – CSKA geriausiai atakuoja Europoje, šį vakarą ji veikė kaip mašina.“

Pelniusi 109 taškus CSKA pagerino savo rezultatyvumo išvykose rekordą. Iki tol žaisdami Eurolygos rungtynes svečiuose Maskvos krepšininkai daugiausia buvo pelnę 105 taškus. Tai nutiko per praėjusio sezono akistatą Italijoje su Sasario „Dinamo“.

„Galatasaray“ įžaidėjo Sinano Gulero teigimu, sunku žaisti prieš geriausiai Europoje atakuojančią komandą, kuri savo pagrindą išlaiko jau trejus ketverius metus.

„Gerai rungtyniavome tik 15–17 minučių. O kovojant su Eurolygos čempionu to pergalei pasiekti per maža“, – tikino žaidėjas.

Rusijos komandą į pergalę vedė rezultatyviausias praėjusio Eurolygos sezono žaidėjas Nando De Colo. Jis pelnė 22 taškus. 20 taškų surinko ir 11 rezultatyvių perdavimų atliko serbas Milošas Tedosičius. Po šios dvikovos Serbijos krepšininkas įsiveržė į visų laikų rezultatyviausių Eurolygos žaidėjų dešimtuką. 29 metų 195 cm ūgio gynėjas iš viso yra pelnęs 2360 taškų. Iš dešimtuko jis išstūmė dabartinį Kauno „Žalgirio“ trenerį Šarūną Jasikevičių, kuris per 226 Eurolygos rungtynes yra pelnęs 2343 taškus.

Per rungtynes Stambule netrūko ir emocijų. Baigiantis antram kėliniui dvikovą penkioms minutėms teko sustabdyti dėl aistruolių į aikštelę mėtomų daiktų. Žiūrovai, kurių arenoje susirinko beveik 10 tūkst., pasipiktino, kai jų mylimos komandos žaidėjas buvęs žalgirietis Justinas Dentmonas už dvi technines pražangas buvo išvytas iš aikštelės. Likus 42 sek. iki ilgosios pertraukos teisėjai „Galatasaray“ ir CSKA žaidėjus skubiai nuvedė į drabužines, nes aistruoliai pradėjo mėtyti į aikštelę monetas ir žiebtuvėlius.

Pergalę įsirašė ir Davido Blatto treniruojamas Stambulo klubas „Darussafaka“. Turkijos ekipa Belgrade 73:70 nugalėjo „Crvena Zvezdos“ krepšininkus. Vienu iš šios dvikovos teisėjų buvo lietuvis Jurgis Laurinavičius.

„Mes prabudome tik po antro kėlinio. Eurolygoje varžosi 16 komandų. Manau, mūsų laukia daug panašių į šitą kovų. Laimė, šįkart sugebėjome paimti viršų“, – teigė pastaruosius du sezonus Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Klivlando „Cavaliers“ ekipoje dirbęs D. Blattas.

Lietuvos rinktinės įžaidėjas Mantas Kalnietis naują Eurolygos sezoną pradėjo nepelnydamas taškų. Per 7 minutes jis abukart nepataikė iš toli, atkovojo du kamuolius ir atliko du rezultatyvius perdavimus. Jo atstovaujamas Milano klubas 99:97 nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus.

Priminsime, jog šį sezoną, neskaitant „Žalgirio“ žaidėjų, Eurolygos karūnos siekia ir trys lietuviai, atstovaujantys užsienio klubuose: M. Kalnietis, Jonas Mačiulis (Madrido „Real“) ir Tadas Sedekerskis (Vitorijos „Baskonia“). J. Mačiuliui, kuris 2015-aisiais su „Real“ krepšininkais kėlė Eurolygos taurę, tai jau vienuoliktas Eurolygos sezonas, M. Kalniečiui – dešimtas, o T. Sedekerskis laukia debiuto stipriausiame Europos klubų turnyre.

Rezultatai

Milano „Emporio Armani“ – Tel Avivo „Maccabi“ 99:97 (25:24, 19:20, 28:21, 27:32). R. Hickmanas 22 tšk. (32 naud. bal.); M. Mačvanas 18, M. Raduljica 15. A. Goudelockas 27 (2–8/9, 33 naud. bal.), D. Smithas 18 (7 atk. kam.), S. Landesbergas 15.

Stambulo „Galatasaray“ – Maskvos CSKA 84:109 (18:27, 27:30, 26:24, 13:28). S. Guleras 16, A. Tyusas 15, A. Daye 12; N. De Colo 22, M. Teodosičius 20 (3–5/10, 11 rez. perd.), A. Jacksonas 16.

Belgrado „Crvena Zvezda“ – Stambulo „Darussafaka“ 70:73 (24:17, 20:13, 8:16, 18:27). O. Kuzmičius 16 (2–8/9, 9 atk. kam.), M. Guduričius 13, L. Mitrovičius 12; W. Clyburnas 19, D. Bertanis 13, B. Wanamakeris 11.