CSKA per stipri susilpnėjusiam „Žalgiriui“

2013 03 15 20:08

Išretėjusiomis gretomis į Maskvą išvykęs Kauno „Žalgiris“ grįš patyręs dar vieną pralaimėjimą Eurolygos „Top 16“ etape. Lietuvos čempionai 61:70 (12:17, 14:18, 22:13, 13:22) pralaimėjo CSKA krepšininkams.

Finansinių sunkumų kamuojamas „Žalgiris“ į Maskvą atvyko be traumą besigydančio Marko Popovičiaus ir be šią savaitę klubą palikusio Tremmello Dardeno.

Popovičius rungtynes stebėjo viename Kauno barų, o „Žalgiris“ pirmą kartą šį sezoną Eurolygos rungtynėms neregistravo 12 žaidėjų.

Pasinaudodama dažnomis „Žalgirio“ klaidomis CSKA diktavo dvikovos tempą ir trečiajame kėlinyje turėjo 15 taškų pranašumą (45:30, 25 min.).

Per pirmą kėlinį kauniečiai prarado net aštuonis kamuolius, o įpusėjus dvikovai buvo suklydę 11 kartų.

Tačiau „Žalgiriui“ prireikė kelių minučių, kad sugrąžintų intrigą.

Oliveris Lafayette‘as pelnė 8 taškus iš eilės, Kšištofas Lavrinovičius pataikė tritaškį su varžovo pražanga, ir sėkmingai trečią kėlinį baigęs „Žalgiris“ išlygino rezultatą – 48:48.

Vis dėlto džiaugsmas ilgai nesitęsė. Po pertraukėlės Ettore Messinos auklėtiniai sugrįžo į aikštę susikaupę.

Sonny Weemsas ir Viktoras Chriapa pataikė po tritaškį, Weemsas netrukus pridėjo dvitaškį ir aštuonis taškus be atsako pelniusi CSKA komanda atitolo 61:53 (34 min.).

Netrukus skirtumas vėl pasiekė dviženklę ribą ir CSKA antrą kartą „Top 16“ etape nugalėjo „Žalgirį“.

CSKA: Sonny Weemsas 13, Viktoras Chriapa 12 (8 atk. kam.), Aaronas Jacksonas 9, Aleksandras Kaunas 9, Vladimiras Micovas 6.

„Žalgiris“: Rimantas Kaukėnas 16 (5 rez. perd.), Oliveris Lafayette‘as 11 (7 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius 8, Mindaugas Kuzminskas 8, Kšištofas Lavrinovičius 8.

Po pralaimėjimo Maskvos CSKA komandai kauniečių vyriausiasis treneris Joanas Plaza pripažino, kad koją pakišo klaidos ir netaiklūs metimai.

„Manau sužaidėme geriausiai kaip galėjome su tokia sudėtimi. Mes padarėme 16 klaidų ir prametėme laisvi, o to prieš CSKA daryti negalima. Vis dėlto, manau, kad fanai gali mumis didžiuotis. Atkakli kova vyko 37 minutes, vėliau šeimininkai nutolo“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Plaza.

Tuo tarpu CSKA varininkas Ettore Messina pripažino net neabejojęs komandos pergale, kuomet sužinojo jog „Žalgiris“ neteko savo lyderių.

„Rungtynės tapo komplikuotos vos joms prasidėjus. Kuomet sužinojau, kad kauniečiai neturės Dardeno ir Popovičiaus buvau visiškai įsitikinęs, kad švęsime pergalę. Visgi mes žinome, kokia stipri yra „Žalgirio“ komanda, o mūsų žaidimas buvo geras tik iki tol, kol susikrovėme 15 taškų pranašumą. Rūbinėje krepšininkams pasakiau, kad pažiūrėtų į mūsų sudėtį – mes esame bene stipriausia Eurolygos komanda. Žvelgiant į statistika mums prilygti gali nebent „Barcelona“.

Kitą Eurolygos dvikovą žalgiriečiai žais kovo 21 dieną namie su Stambulo „Anadolu Efes“, kuriems išvykoje pralaimėjo 52:56.

Rungtynių vaizdo reportažas:

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/W3FiYAxIFOY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>