D.Kairio armija stebuklo nesukūrė

2009 04 25 0:00
M.Lukauskis (dešinėje) bando įveikti ASK gynybą.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Vakar Estijos mieste Tartu prasidėjusiame Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Elito diviziono finalinio ketverto turnyre pirmos pusfinalio rungtynės staigmenų nepateikė.

Kovoje dėl kelialapio į finalą susikirto Vilniaus "Lietuvos ryto" ir Rygos ASK komandų keliai. Prieš dvikovą ASK treneris lietuvis Donaldas Kairys teigė, kad, norėdami įveikti Europos taurės laimėtojus, jo auklėtiniai privalės sukurti stebuklą.

Stebuklas neįvyko - "Lietuvos rytas" daug jėgų neišeikvojęs nugalėjo varžovus rezultatu 85:76 (22:12, 28:21, 19:23, 16:20).

Priešinosi tik pradžioje.

19 taškų nugalėtojams pelnė visus 7 dvitaškius pataikęs Milko Bjelica, po 12 surinko Marijonas Petravičius ir Artūras Jomantas.

Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė Ernestas Kalve (22 tšk.). Marius Runkauskas latviams pelnė 16, Andrius Mažutis - 15 taškų.

Tiesa, dvikovos pradžioje ASK "kandžiojosi". Latvijos klubas pirmavo 2:0, 5:3. Tačiau vėliau vilniečiai spurtavo ir po Justo Sinicos tritaškio nutolo dešimties taškų persvara - 22:12. Antrajame ketvirtyje po Marijono Petravičiaus metimo rezultatas išaugo iki 39:23, o prieš pat didžiąją pertrauką tritaškį "įsmeigė" Stepas Babrauskas ir komandos ilsėtis išėjo esant 17 taškų skirtumui - 50:33.

Per arti neprisileido

Tiesa, po pertraukos Rygos ekipa rankų nenuleido ir ėmė artėti prie varžovų. Kai 25 minutę dvitaškį pataikė Aigaras Vituolas, komandas skyrė tik 7 taškai - 60:53. Tačiau tuomet "Lietuvos ryto" krepšininkai truktelėjo į priekį 7:0 ir leido savo gerbėjams lengviau atsikvėpti.

Ketvirtame kėlinyje dvi apmaudžios nesportinės pražangos buvo skirtos vilniečiams Chuckui Eidsonui ir Donatui Zavackui. Tai leido ASK vėl aptirpdyti pranašumą. Tačiau rimčiau pasipriešinti D.Kairio auklėtiniai pritrūko jėgų - finansinės krizės purtoma Rygos komanda į Tartu atsivežė tik devynis krepšininkus.

Galutinė Vilniaus klubo pergalė - 85:76.

"Lietuvos ryto" varžovai finale paaiškėjo po vakar vakare vykusio kito pusfinalio mačo, kuriame susitiko turnyro šeimininkai Tartu "Rock" krepšininkai ir Kauno "Žalgiris".