D.Motiejūnas sužaidė geriausias sezono rungtynes

2014 01 17 11:33
Reuters/Scanpix nuotrauka

Donatas Motiejūnas sužaidė geriausias sezono rungtynes, tačiau Hiustono „Rockets“, beviltiškai sužaidusi antrą rungtynių pusę, namuose nusileido Oklahomos „Thunder“ ekipai – 92:104 (32:36, 41:23, 10:24, 9:21).

Iki didžiosios pertraukos „Rockets“ žaidė neįtikėtinai. Per du kėlinius surinko 73 taškus ir susikrovė 14 taškų persvarą (73:59), tačiau per antrąją rungtynių dalį tepelnė 19 taškų.

Tai pirmas kartas NBA istorijoje, kai komanda, per pirmus du kėlinius pelniusi daugiau nei 70 taškų, per trečiąjį ir ketvirtąjį nesugebėjo pelnyti bent 20. 54 taškų skirtumas tarp taškų, pelnytų pirmoje ir antroje rungtynių pusėje – taip pat didžiausias NBA istorijoje.

Iki pertraukos „Rockets“ pataikė 12 tolimų metimų iš 20, tačiau vėliau prametė visus 14.

„Nieko panašaus anksčiau nebuvau matęs...“, – stebėjosi ir „Thunder“ treneris Scottas Brooksas.

Ant suolo rungtynes pradėjęs Donatas Motiejūnas per 24 minutes pelnė 15 taškų (3/5 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai) ir atkovojo 7 atšokusius kamuolius. Abu šie Lietuvos rinktinės puolėjo rodikliai yra geriausi šiame NBA sezone.

Rezultatyvumu lietuvis nusileido tik Jamesui Hardenui ir Terrence Jonesui, įmetusiems po 16 taškų. Tiesa, abu jie aikštelėje praleido net po 40 minučių.

„Thunder“ ekipai 36 taškus pelnė Kevinas Durantas.

Kitose rungtynėse Niudžersio „Nets“ Londone 127:110 nugalėjo Atlantos „Hawks“, o Indianos „Pacers“ namuose 117:89 sutriuškino Niujorko „Knicks“.