D. Motiejūnas sužaidė karjeros rungtynes NBA

2015 01 31 9:05
Donatas Motiejūnas. USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Bostono „Celtics“ (16-29) gynybai neįmenama mįsle tapo vaikinas iš Lietuvos vilkintis 20-uoju numeriu paženklintus marškinėlius. Jamesas Hardenas tūnojo savo paties šešėlyje, tad Hjustono „Rockets“ (33-14) į pergalę vedė Donatas Motiejūnas 93:87 (29:21, 31:21, 9:22, 24:23).

Du ketvirčius užtikrintai savo pranašumą įrodinėję „Rockets“ krepšininkai visiškai sustojo trečiajame, kuriame pelnė vos 9 taškus. Iš turėto 18 taškų pranašumo svečiams beliko 5 (69:64).

Ketvirtąjį kėlinį „Rockets“ pavyko pradėti spurtu ir vėl nutolti (80:70), bet neilgai trukus „Celtics“ vėl kvėpdavo į nugarą (84:81).

Labiau priartėti aikštės šeimininkai nesugebėjo, o Hjustono ekipos pergalę baudų metimais įtvirtino Corey Breweris ir Hardenas.

Hardenas šiose rungtynėse pataikė vos 4 metimus iš 21 ir pelnė 14 taškų.

„Rockets“ laimei užstrigus ryškiausiai komandos žvaigždei Motiejūnas buvo tiesiog nesustabdomas. Lietuvio sąskaitoje naujas karjeros rezultatyvumo rekordas – 26 taškai (8/11 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 1/3 baudos) ir 12 atkovotų kamuolių. Motiejūnas dar atliko rezultatyvų perdavimą, keturiskart suklydo ir sykį prasižengė.

„Aš tiesiog bandau padėti laimėti, tai man yra svarbiausia“, – po rungtynių apie savo indėlį į pergalę kalbėjo Motiejūnas.

„Jo ūgis ir universalumas buvo neišsprendžiamos problemos“, – apie lietuvio pasirodymą kalbėjo „Celtics“ treneris Bradas Stevensas.

„Celtics“: Brandonas Bassas ir Marcusas Thorntonas po 17, Tayshaunas Prince‘as 13, Avery Bradley 10.

„Rockets“: Donatas Motiejūnas 26 (12 atk. kam.), Joshas Smithas 15 (10 atk. kam.), Jamesas Hardenas 14, Corey Breweris 10.

Motiejūno žaidimo epizodai:

Valančiūnas metė be klaidų

Solidžią persvarą išbarstę Toronto „Raptors“ (32-15) krepšininkai pergalę prieš Bruklino „Nets“ (18-28) pasiekė tik per pratęsimą 127:122 (29:23, 37:31, 25:28, 22:31, 14:9).

„Raptors“ susitikimą pradėjo 12:0, bet dar antrajame kėlinyje „Nets“ išsiveržė į priekį (34:33). Svečiai iš Toronto itin galingai sužaidė antrojo kėlinio antrą pusę ir pirmavo 66:54.

Trečiajame ketvirtyje „Raptors“ pranašumas išaugo iki 17 (76:59). Devyni be atsako pelnyti Bruklino žaidėjų taškai vėl gražino intrigą (85:91).

Ketvirtajame kėlinyje Alanas Andersonas dvitaškiu rezultatą išlygino, o Masonas Plumlee aikštės šeimininkus išvedė į priekį baudų metimais (95:93).

Likus 12 sekundžių Amiras Johnsonas dėjimu iš viršaus išlygino rezultatą (113:113) ir nugalėtojas per pagrindinį laiką nepaaiškėjo.

Pratęsimo metu „Nets“ tritaškiai skriejo pro šalį, o „Raptors“ į pergalę sėkmingai vedė DeMaras DeRozanas .

Jonas Valančiūnas per 32 minutes pataikė visus septynis dvitaškius (14 tšk.) ir atkovojo 11 kamuolių. Lietuvis blokavo du varžovų metimus bei kartą prasižengė.

„Nets“: Jaretas Jackas 35 (13 rez. perd.), Brookas Lopezas 35 (12 atk. kam.), Joe Johnsonas 17, Masonas Plumlee 12, Bojanas Bogdanovičius 11.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 26, Louisas Williamsas 25, Amiras Johnsonas 24, Jonas Valančiūnas 14 (11 atk. kam.), Patrickas Pattersonas 12.