D. Motiejūnas vėl pelnė virš 20 taškų

2015 02 01 10:09
USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Hjustono „Rockets“ (33-15) puolėjas Joshas Smithas kovojo su komanda, kuri jį atleido. Starto penkete mačą pradėjęs Donatas Motiejūnas vėl buvo vienas rezultatyviausių „Rockets“ žaidėjų, bet pergale džiaugėsi namuose žaidę Detroito „Pistons“ (18-30) krepšininkai  114:101 (32:27, 27:19, 27:23, 28:32).

Motiejūnui prireikė ankstyvo keitimo, nes lietuvis pirmajame kėlinyje per mažiau nei 4 minutes susirinko dvi pražangas. Aikštelėje pasirodžius Smithui „Pistons“ nutolo (20:12).

Jau antrajame kėlinyje aikštės šeimininkai įgijo dviženklį pranašumą 45:34. O trečiojo ketvirčio pradžioje ekipas skyrė 19 taškų (67:48).

„Rockets“ paskutinį kėlinį pradėjo spurtu, kurį netikėtai inicijavo Kostas Papanikolaou. Du graiko ir vienas Jameso Hardeno tritaškis leido priartėti (79:86).

Mačui artėjant prie pabaigos svečiai pažeidinėjo taisykles ir „Pistons“ įžaidėjas D.J. Augustine‘as pataikė šešis baudų metimus iš eilės. „Pistons“ palaužė svečius iš Vakarų 114:101.

Penkiskart prasižengęs Motiejūnas žaidė 29 minutes. Lietuvio kraityje 21 taškas (9/11 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai) ir 4 atkovoti kamuoliai. Lietuvis pridėjo ir 3 rezultatyvius perdavimus bei kartą suklydo.

„Pistons“: Kentavious Caldwellas-Pope‘as ir D.J. Augustine‘as po 28, Gregas Monroe 19 (12 atk. kam.), Kyle‘as Singleris 14, Anthony Tolliveris 12, Andre Drummondas 11 (16 atk. kam.).

„Rockets“: Jamesas Hardenas 26, Donatas Motiejūnas 21, Trevoras Ariza 15, Corey Breweris ir Patrickas Beverly po 10.

Motiejūno žaidimo epizodai:

„Raptors“ dar kartą laimėjo per pratęsimą

Jonas Valančiūnas per 17 minučių išnaudojo pražangų limitą, o jo atstovaujamas Toronto „Raptors“ (33-15) klubas antrą naktį iš eilės žaidė pratęsimą. Šįkart Dwayne‘o Casey auklėtiniai laimėjo Vašingtone 120:116 (33:30, 32:20, 29:28, 15:31, 11:7) prieš vietos „Wizards“ (31-17).

Pratęsimą išplėšti pavyko aikštės šeimininkams. Dar trečiojo kėlinio pabaigoje „Raptors“ pirmavo įtikinamai (92:71), bet lemiamas ketvirtis prasidėjo „Wizards“ spurtu ir jų deficitas sumenko iki trijų taškų (95:98).

Likus 26 sekundėms rezultatą tolimu metimu išlygino Paulas Pierce‘as (109:109), o paskutinė „Raptors“ ataka baigėsi netaikliu Louiso Williamso metimu.

Kyle‘ Lowry į priekį vedami svečiai pratęsima pradėjo laimėdami atkarpą 7:2. Persvaros iš rankų Toronto krepšininkai nebepaleido ir iškovojo antrąją pergalę iš eilės 120:116.

Valančiūnas pelnė tiek pat taškų, kiek kartų prasižengė – šešis. Vidurio puolėjo sąskaitoje 2 atkovoti kamuoliai, 2 blokai ir rezultatyvus perdavimas.

„Wizards“: Johnas Wallas 28 (12 rez. perd.), Bradley Bealas 26, Paulas Pierce‘as 19, Nene Hilario 16, Krisas Humphries 10 (14 atk. kam.).

„Raptors“: Kyle‘as Lowry 23, Louisas Williamsas 19, Amiras Johnsonas 17, Patrickas Pattersonas 16, DeMaras DeRozanas 15.