D. Motiejūnas žaidė rezultatyviai, o „Rockets“ nutraukė „Grizzlies“ pergalių seriją

2014 12 04 8:29
Reuters/Scanpix nuotrauka

Hiustono „Rockets“ (14-4) su Donatu Motiejūnu iškovojo svarbią pergalę prieš vienus Vakarų konferencijos lyderių. Kevino McHale‘o auklėtiniai namuose 105:96 (34:28, 24:18, 36:22, 11:28) įveikė Memfio „Grizzlies“ (15-3) krepšininkus. Pergalę pasiekė ir Jono Valančiūno Toronto „Raptors“ ekipa.

„Rockets“ nutraukė Memfio ekipos penkių pergalių seriją, o „Grizzlies“ žaidėjai Marcas Gasolis ir Courntney Lee sužaidė vienas prasčiausių sezono rungtynių. Jie atitinkamai pelnė 8 ir 4 taškus.

Hiustono klubui vis dar negalėjo padėti traumuoti Dwightas Howardas, Terrence‘as Jonesas ir Patrickas Beverley, tiesa, McHale‘as po rungtynių atskleidė, jog pastarasis į aikštelę turėtų grįžti kitą savaitę.

„Grizzlies“ pradėjo mačą spurtu 8:0, tačiau tuomet krito į duobę. Po šalto dušo atsigavę „Rockets“ krepšininkai antrojo kėlinio pradžioje jau turėjo dviženklį pranašumą – 38:28.

Po didžiosios pertraukos „Rockets“ padėjo tvirtus žingsnius link pergalės pelnydami pirmuosius 10 taškų trečiajame kėlinyje. „Grizzlies“ trečiajame ketvirtyje niekaip nerado priešnuodžių „Rockets“ puolimui, o patys dažnai klydo ir netaikliai mėtė tritaškius.

Po trijų kėlinių skirtumas tarp komandų jau buvo daugiau nei įtikinantis (94:68), o paskutinis kėlinys tebuvo formalumas, kurio metu atsipalaidavę „Rockets“ krepšininkai išbarstė triuškinantį pranašumą, tačiau pergalės iš savo rankų nebepaleido.

Motiejūnas ant parketo praleido 25 minutes, per kurias pelnė 15 taškų (6/9 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 0/1 baudos), sugriebė 7 atšokusius kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, 4 kartus suklydo ir 3 kartus prasižengė.

Rockets“: Jamesas Hardenas 21, Jasonas Terry ir Trevoras Ariza po 16, Donatas Motiejūnas 15, Kostas Papanikolaou 12, Tarikas Blackas 10 (11 atk. kam.).

Grizzlies“: Mike‘as Conley 15, Jarnellas Stokesas 12, Tony Allenas 10, Beno Udrihas 9, Zachas Randolphas, Kosta Koufos ir Marcas Gasolis po 8.

„Raptors“ įveikė Jutos „Jazz“

Toronto „Raptors“ (15-4) ekipa, kurios garbę gina J. Valančiūnas, išvykoje 123:104 (31:24, 38:29, 28:29, 26:22) nugalėjo septintąją nesėkmę iš eilės patyrusią Jutos „Jazz“ (5-14) komandą.

„Raptors“ pergalės kalviu tapo rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidęs Kyle‘as Lowry. Atakų organizatorius pelnė 39 taškus, atkovojo 5 atšokusius kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Jazz“ startinis penketas šiame mače buvo vienas jauniausių per visą komandos istoriją. Rungtynes nuo pradžių pradėjusių Jutos klubo žaidėjų amžiaus vidurkis – 22 metai ir 351 diena.

Pirmajame kėlinyje „Jazz“ krepšininkai kibo varžovams į atlapus ir žaidė su jais taškas į tašką, tačiau paskutiniuosius 5 taškus ketvirčio pabaigoje pelnę „Raptors“ atitrūko (31:24), o Kyle‘o Lowry ir Greiviso Vasquezo tolimų metimų dėka antrajame kėlinyje įgijo dar didesnę persvarą – 69:53.

Po didžiosios pertraukos „Jazz“ mėgino atkurti intrigą ir sužaidė atkarpą 11:2, tačiau tai ir buvo viskas. Vėliau šeimininkai vėl krito į duobę, o ketvirtajame kėlinyje leidę įsisiautėti Lowry turėjo susitaikyti su triuškinančiu pralaimėjimu.

33 minutes aikštelėje praleidęs Valančiūnas įmetė 9 taškus (4/9 dvitaškiai, 1/2), atkovojo 6 atšokusius kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą ir 2 kartus pažeidė taisykles.

Raptors“: Kyle‘as Lowry 39, Greivis Vasquezas ir Louisas Williamsas po 17, Amiras Johnsonas ir Patrickas Pattersonas po 13, Terrence‘as Rossas 11, Jonas Valančiūnas 9.

Jazz“: Derrickas Favorsas (9 atk. kam.) ir Enesas Kanteris po 19, Gordonas Haywardas 16, Trey Burke‘as 15 (8 rez. perd.), Joe Inglesas 12, Rodney Hoodas 10.