Debiutantai nesugriovė mažojo finalo tradicijos

2010 05 13 0:00
"Šiaulių" krepšininkai (geltona apranga) varžovus privertė jaustis aklavietėje.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Septintus metus iš eilės "Šiaulių" krepšininkai patvirtino, kad jų miestas pamažu tampa bronzos saugykla.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo serija baigėsi be staigmenų. Dvyliktą kartą jame rungtyniavusi "Šiaulių" komanda serijoje 3:0 nugalėjo puikiai čempionate debiutavusius Utenos "Juventus" krepšininkus ir devintą kartą laimėjo bronzos medalius. Lemtinga pergalė vakar iškovota savo žiūrovų akivaizdoje - 87:67 (27:12, 27:17, 22:16, 15:18).

Nuo 2004-ųjų LKL trečiosios vietos "Šiauliai" nebuvo užleidę nėkart. Septintąkart iš eilės pelnyti bronzos medaliai - puiki dovana šiauliečių treneriui Antanui Sireikai, kuriam gegužės 11-ąją sukako 54-eri.

Trečiosios mažojo finalo rungtynės Šiauliuose prasidėjo be intrigos - Arvydo Šikšniaus, kuris vien per pirmą kėlinį pelnė 16 taškų, vedini šeimininkai jau po pirmųjų dešimties minučių turėjo 15 taškų persvarą (27:12). Utenos komandai, kuri žaidė be kojos traumą patyrusio Arūno Vasiliausko, nesisekė taikliai atakuoti nei iš toli, nei iš vidutinio nuotolio. Antro kėlinio viduryje "Šiaulių" pranašumas jau nekėlė abejonių - 50:23. Ketvirto kėlinio viduryje po Vaido Pauliukėno tritaškio "Šiaulių" persvara pasiekė trisdešimt taškų (81:51).

Rezultatyviausiai bronzos medalininkų gretose žaidė A.Šikšnius - 23 tšk., 18 pridėjo Derrickas Low, 12 - Deividas Galius. Utenos komandoje geriausiai sekėsi Dariui Pakamaniui - 18 tšk. (3-0/6, 9 atk. kam.) ir Žydrūnui Urbonui - 12.

Tik nuaidėjus finalinei sirenai "Šiaulių" žaidėjai, laistydami šampaną, džiaugsmingai užlipo ant pakylos ir aukštai iškėlė taurę, skirtą už trečiąją vietą. "Šiaulių" krepšininkai taip pat tik vakar atsiėmė Baltijos krepšinio lygos trečiosios vietos taurę.

Mažasis finalas

"Šiauliai" - Utenos "Juventus" 87:67 (27:12, 27:17, 22:16, 15:18). "Šiauliai": A.Šikšnius 23 (5 rez. perd.), D.Low 18, D.Gailius 12, V.Šarakauskas 10 (9 atk. kam.), M.Kuzminskas 8 (8 atk. kam.), R.Grafas 6 (9 atk. kam.), M.Žukauskas 5, M.Prekevičius 3, V.Pauliukėnas 2; "Juventus": D.Pakamanis 18 (9 atk. kam.), Ž.Urbonas 12, T.Jasiulionis 11 (9 atk. kam.), J.Elvikis 7, N.Vašakidzė ir G.Matulis - po 5, A.Mineikis 4, V.Praškevičius 3, Š.Vėlius 2. Serija 3:0.