Dentmono šūvis palaidojo „Emporio Armani“

2013 11 29 21:54

Kauno „Žalgiris“ per tris paskutines rungtynių minutes iššvaistė 10 taškų pranašumą, tačiau svarbiausiu momentu neklydo. Justinas Dentmonas likus žaisti 3,9 sekundes pataikė dvitaškį ir lėmė kauniečių pergalę prieš „Emporio Armani“ – 73:71 (17:17, 22:14, 21:19, 13:21).

Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes „Žalgiris“ pirmavo net 70:60, tačiau Keitho Langfordo vedina „Emporio Armani“ spurtavo ir po C.J. Wallace'o baudų likus žaisti 26 sekundes išlygino rezultatą (71:71).

Kitoje atakoje iniciatyvos į savo rankas ėmėsi Justinas Dentmonas. Jis prasiveržė po krepšiu ir pataikė dvitaškį likus žaisti 3,9 sekundes.

Italai paėmė minutės pertraukėlę, tačiau po jos išsimesdami suklydo – Vytenis Lipkevičius perėmė kamuolį ir „Žalgiris“ triumfavo.

Pirmąsias „Žalgirio“ ir „Emporio Armani“ rungtynes Milane šeimininkai laimėjo 82:75.

„Žalgiris“: Justinas Dentmonas 15, Martynas Pocius 13, Tadas Klimavičius 9, Vytenis Lipkevičius 8, Šarūnas Jasikevičius 7, Paulius Jankūnas 6, Kšištofas Lavrinovičius ir Vytenis Čižauskas po 5, Robertas Javtokas ir Tomas Dimša po 2, Artūras Milaknis 1, Mindaugas Kupšas taškų nepelnė.

„Emporio Armani“: Keithas Langfordas 29, Davidas Mossas 12, Alessandro Gentile 11, C.J. Wallace'as ir Curtisas Jerrellsas po 6.

Saulius Štombergas („Žalgirio“ vyr. treneris): „Visiems sunkios rungtynės. Galiu pasveikinti savo žaidėjus, kolektyvą. Tai buvo svarbios rungtynės ir kainavo daug nervų. Per minutės pertraukėles kalbėdavau, kad reikia išsaugoti persvarą, tačiau perlaikydavome kamuolį. Kamuolys likdavo vienoje vietoje, užsižiūrėdavome į vieną poziciją. Visgi laimėjome pelnytai, nes gynyboje žaidėme tikrai gerai. Aišku, yra ką taisyti. Pergalė labai reikalinga, džiaugiuosi už vyrus.

Pagal derinius turėdavome kamuolį pasiųsti į vieną pusę, bet jis likdavo kitoje. Kai daugiau žaidėjų pačiupinėja kamuolį, turime daugiau naudos, nes daugiau žaidėjų pasijungia. Kai užlaikydavo, kažkas prisiimdavo kamuolį ant savęs, gaudavosi techninis brokas.

Paskutinė ataka buvo patikėta tam, kas geriausiai gali žaisti vienas prieš vieną. Justinas drąsiai meta, sunku jį sustabdyti. Jeigu būtų jo diena, mestų dar daugiau.“

Luca Banchi („Emporio Armani“ vyr. treneris): „Dalį rungtynių mes strigome prieš jų gynybą. Tačiau ketvirtajame kėlinyje žaidėme geriau, dalijomės kamuoliu, pagaliau pradėjome gerai gintis ir sustabdėme jų derinį du prieš du. Kai taip pralaimi rungtynes, negali labai gailėtis, nes klaidos, kurias padarėme, yra dėl mūsų kaltės. Džiugina tai, kad mes nepasiduodame ir kovojame iki rungtynių pabaigos. Prametėme kelis laisvus metimus ir neturimė dėl daug ko gailėtis. Tai tik dar vienas žingsnis į priekį.

Dentmonas atakavo vienas prieš vieną, susikūrė sau progą ir pataikė. Jis talentingas vaikinas ir tai buvo geras metimas. Mes patys nesugebėjome to padaryti, nors 4 sekundžių buvo pakankamai. “