Didžioji intriga sprogs trečiadienį

2014 05 12 20:57
Titulą ginantys žalgiriečiai pirmadienį apsaugojo savo tvirtovę. Aliaus Koroliovo nuotrauka

Intriguojanti Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio dvikova pirmadienį nesibaigė. Savo žiūrovų akivaizdoje rungtyniavę žalgiriečiai 72:57 nugalėjo sostinės klubą ir išlygino serijos iki dviejų pergalių rezultatą 1-1. Lemiama dvikova trečiadienį vyks Vilniuje.

„Norime atsirevanšuoti. Tikiuosi, galėsime vilniečiams užkurti tikrą pragarą“, – po pralaimėjimo 85:90 per pirmas pusfinalio rungtynes Vilniuje tvirtino „Žalgirio“ kapitonas Robertas Javtokas. Vidurio puolėjas žodžiais nesišvaistė.

Sulaikė penktadienio egzekutorių

Pirmadienį pragarą šeimininkai savo arenoje užkūrė jau per pirmą kėlinį. Jo viduryje keturių minučių atkarpą kauniečiai laimėjo 10:0 ir įgijo 15 taškų persvarą (7 min. 22:7).

Vilniečių tuščių šūvių seriją pavyko nutraukti Juanui Palaciosui, jis per pirmo kėlinio pabaigą pelnė 4 taškus, tiek pat jų pridėjo antrojo pradžioje ir šeimininkų persvara ištirpo – 22:15. Po dar vieno „Lietuvos ryto“ spurto Kauno ekipai teliko tik 3 taškų atsarga (17 min. 28:25).

Tiesa, dar R.Javtokas pabrėžė, jog žalgiriečiai pasistengs neleisti „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjui Dariui Songailai žaisti taip, kaip penktadienį Vilniuje. Tądien asmeninį šou surengęs 36-erių D.Songaila per 30 minučių pelnė 28 taškus, surinko 34 naudingumo balus ir buvo vienas pagrindinių pergalės kalvių.

„Darius buvo egzekutorius, o kiti padarė didelį darbą, kad jam padėtų“, – tąkart taip lyderio pasirodymą įvertino vilniečių treneris Dainius Adomaitis.

„Stengsimės, jog tokių D.Songailos dienų nebebūtų“, – garantavo R.Javtokas. Pirmadienį per pirmus du kėlinius D.Songaila taškų nesugebėjo pelnyti. Savo sąskaitą jis atidarė tik 28 minutę dviem taikliais baudų metimais. Bet iki tos akimirkos žalgiriečiai jau vėl buvo atstatę 15 taškų pranašumą – 51:36.

Per paskutines dešimt minučių svečiai, per šį susitikimą pataikę tik 1 tritaškį iš 10, nespėjo paskui „Žalgirį“, kuris, nors ir suklydo 19 sykių, savo žiūrovams padovanojo šventę ir intrigą – kuri ekipa pateks į finalą – nukėlė į trečiadienį.

„Neptūnas“ savo pasiekė

Jau ketvirtadienį į kovą stos antrojo pusfinalio pora – traumų išretinta Prienų „TonyBet“ ir pirmą kartą atkrintamosiose varžybose „Šiaulių“ barjerą peršokęs Klaipėdos „Neptūnas“. Pirmosios rungtynės gegužės 15 dieną 18.30 val. žaidžiamos Prienuose. Antroji dvikova Klaipėdoje vyks sekmadienį 15 val., jei prireiks trečiųjų rungtynių, jos numatytos gegužės 20 d. 18.30 val. Prienuose.

Neptūniečiai ketvirtfinalio serijoje 2:1 įveikė net penkis užsieniečius turinčią „Šiaulių“ komandą ir klubo istoriją papildė nauju įrašu. „Neptūnas“ iki šiol nė karto atkrintamosiose varžybose nebuvo nugalėję „Šiaulių“ ekipos: aštuonis sezonus ketvirtfinalio ir mažojo finalo serijose triumfuodavo šiauliečiai. Devintas kartas Kazio Maksvyčio treniruojamiems klaipėdiečiams buvo sėkmingas. Per lemiamas, trečias ketvirtfinalio rungtynes sekmadienį uostamiestyje „Neptūnas“ iškovojo pergalę rezultatu 89:88 ir iš kovos dėl LKL medalių eliminavo šių metų Baltijos krepšinio lygos čempione tapusią „Šiaulių“ ekipą.

„Džiaugiuosi, kad laimėjome. Nuo dabar pradėjome galvoti, kaip užkopti aukščiau nei ketvirtoji vieta“, – džiaugėsi nugalėtojų strategas K.Maksvytis.

„Vyrai labai stengėsi. Pralaimėjome rungtynes ne paskutiniu metimu ar nepataikyta bauda, o trečiajame kėlinyje, kai reikėjo prašyti daugiau minučių pertraukėlių ir derinti gynybą“, – nusivylimo neslėpė „Šiaulius“ treniruojantis Gediminas Petrauskas.

Rezultatai

Pusfinalis

Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 72:57 (22:11, 13:18, 16:11, 21:17). „Žalgiris“: R.Javtokas 18 ir J.Dentmonas po 18 taškų, M.Pocius 16, P.Jankūnas 8 (14 atk. kam.), A.Gudaitis 6, A.Milaknis 4, V.Lipkevičius 2; „Lietuvos rytas“: J.Palaciosas 20, D.Songaila 9, A.Kavaliauskas ir R.Seibutis po 8, M.Gecevičius 6, G.Orelikas 3, Z.Dowdellas 2.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 20/36 (56 proc.) ir 20/49 (41 proc.), tritaškiai – 4/20 (20) ir 1/10 (10), baudos – 20/26 (77) ir 14/18 (78), kamuolys atkovotas 47 ir 27 kartus, rezultatyviai perduotas 8 ir 17, perimtas 4 ir 12, prarastas 20 ir 14 kartų.

Serija 1-1 (I rungtynės – 85:90).

Ketvirtfinalis

Klaipėdos „Neptūnas“ – „Šiauliai“ 89:88 (22:24, 27:16, 20:22, 20:26). „Neptūnas“: M.Runkauskas 15, M.Mažeika (7 rez. perd.) ir V.Vasylius po 14, E.Ulanovas 11, S.Galdikas 10; „Šiauliai“: D.Needhamas 25 (9 rez. perd., 29 naud. bal.), T.Leslie 20, D.Pakamanis 12, C.Cooperis ir A.Labuckas po 10. Serija 2-1 (I rungtynes – 86:83, II – 66:95).