Drama Pasvalyje baigėsi „Pieno žvaigždžių“ pergale

2014 04 02 20:55
Artūras Jomantas Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Lietuvos krepšinio lygos (BEKO LKL) rungtynėse tarp Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ir „Šiaulių“ pergalę 78:77 iškovojo „Pieno žvaigždės“. Pergalingą dvitaškį, likus žaisti tris sekundes, pelnė rezultatyviausias ir naudingiausias susitikimo žaidėjas Artūras Jomantas. Šis krepšininkas iš viso pelnė 26 taškus, atkovojo 8 kamuolius bei surinko 34 naudingumo balus.

Iškovoję penkioliktą pergalę pasvaliečiai praktiškai užsitikrino penktą poziciją turnyro lentelėje.

Rungtynių pradžią šiauliečiai pramiegojo, kai per dvi minutes patys nepelnė nei taško, o varžovams leido įmesti devynis. Tačiau netrukus, Vytauto Šulskio, Bambale Osby ir Traviso Leslie pastangomis rezultatas tapo lygus 9:9.

Itin aktyvus pirmajame ketvirtyje buvo A.Jomantas, kuris vos per šešias minutes sugebėjo pelnyti šešis taškus bei vėl išvesti savo komandą į priekį. A.Jomanto sugebėjimus šiauliečiai ir vėliau pamatė dar ne kartą.

Tiesa, vieno A.Jomanto pastangų buvo maža ir Gedimino Petrausko auklėtiniai dar pirmajame kėlinyje išsiveržė į priekį, o antrojo pradžioje, po Dariaus Pakamanio dvitaškio, pasiekė šešių taškų ribą.

Svyruodamas skirtumas tai į vieną, tai į kitą pusę, pasibaigus antrajam kėliniui liko tie patys šešiai taškai.

Iškart po ilgosios pertraukos dar vienas A.Jomanto blykstelėjimas padėjo jo komandai išlyginti rezultatą, o įpusėjus kėliniui - jį persverti. Sužaidus 25 minutes, „Pieno žvaigždžių“ puolėjas savo sąskaitoje turėjo jau šešiolika pelnytų taškų.

Antroje trečiojo kėlinio pusėje dar du kartus rezultatas buvo lygus - būtent tokia situacija buvo ir kėliniui pasibaigus.

A.Jomantas siautėjo ir toliau. Daugiausiai jo pastangomis pasvaliečiai įgijo šešių taškų persvarą, į kurią T.Leslie atsakė dviem tolimais metimais.

Likus minutei, Rolando Alijevo dvitaškis padidino komandos pranašumą iki keturių taškų. Tuomet G.Petrauskas paprašė minutės pertraukėlės, o iškart po jos Derekas Needhamas tritaškiu sušvelnino atsilikimą iki minimumo.

Pasvaliečiai atakos rezultatyviai surengti nesugebėjo, o T.Leslie metimu iš dviejų taškų zonos dar kartą išvedė saviškius į priekį.

Dvidešimt vieną sekundę paskutinei atakai turėję aikštės šeimininkai kamuolį savo rankose laikė beveik iki susitikimo pabaigos, o lemiamas metimas buvo patikėtas A.Jomantui.

Simboliška, kad šis žaidėjas ir garantavo pergalę savo ekipai.

Be A.Jomanto, Pasvalio ekipoje rezultatyviausiai žaidė: Žygimantas Jonušas ir Egidijus Dimša po 12 taškų, R.Alijevas 10.

Šiauliečių gretose rezultatyvumu išsiskyrė: T.Leslie 20 taškų, Rokas Giedraitis ir Darius Pakamanis po 13.