Dramatišką pergalę iškovoję „Raptors“ – per žingsnį nuo kito etapo

2016 04 27 9:30

Toronto „Raptors“ ir Jonui Valančiūnui iki Rytų konferencijos pusfinalio etapo liko iškovoti vos vieną pergalę.

Ketvirtajame kėlinyje atsitiesęs lietuvio klubas namuose 102:99 (20:35, 32:26, 25:29, 25:9) palaužė Indianos ekipą.

Serijoje iki keturių pergalių kanadiečiai išsiveržė į priekį 3–2. Šeštasis ir galbūt paskutinis serijos mačas naktį iš penktadienio į šeštadienį bus žaidžiamas Indianapolyje.

Valančiūnas per 23 minutes pelnė 11 taškų (5/8 dvitaškiai, 1/3 baudos), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 2 varžovų metimus. Ketvirtajame kėlinyje nerungtyniavęs vidurio puolėjas šiame susitikime prarado 4 kamuolius, tačiau nė karto neprasižengė.

Pirmojoje susitikimo pusėje dominavę Franko Vogelio auklėtiniai trečiojo ketvirčio pabaigoje dar užtikrintai pirmavo 88:73, tačiau varžovus dažnai klysti privertę ir atkarpą 19:4 laimėję šeimininkai ketvirtojo kėlinio viduryje sugebėjo išlyginti rezultatą 92:92.

Po 3 minučių sėkmingoji Dwyane'o Casey auklėtinių atkarpa buvo pratęsta jau iki 25:4, o likus žaisti vos 2 minutes Indianos klubas atsiliko 94:100. Tuomet Mylesas Turneris pelnė du taškus, o Solomono Hillo tritaškis likus žaisti 15 sekundžių sumažino skirtumą iki minimumo – 99:100.

Po DeMaro DeRozano baudų metimų atsilikdama 99:102, Indianos ekipa lemiamai atakai turėjo 13,9 sekundės. Monta Ellisas desperatiškai prametė iš po krepšio, tačiau svečiai sugebėjo atkovoti kamuolį ir paprašyti minutės pertraukėlės.

Lemiamam išpuoliui „Pacers“ krepšininkai turėjo 3,9 sekundės, tačiau 0,1 sekundės jiems pritrūko. Paulas George'as rado atsidengusį Solomoną Hillą, šis smeigė tritaškį ir svečiai jau pradėjo džiaugtis išplėštu pratęsimu, bet arbitrams peržiūrėjus vaizdo įrašą paaiškėjo, jog metimas buvo atliktas per vėlai.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 34, Kyle“as Lowry 14, Jonas Valančiūnas 11, Bismackas Biyombo 10 (16 atk. kam.).

„Pacers“: Paulas George“as 39 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), George“as Hillas 15, Mylesas Turneris 14 (8 atk. kam.).