Dramatiškame trileryje – bronzinis ispanų triumfas

2016 08 21 19:35
Reuters/Scanpix nuotrauka

Penkios sekundės – tiek jau ketvirtą kartą mažajame olimpinių žaidynių finale suklupusią Australijos rinktinę skyrė nuo istorinių bronzos medalių.

Sergio Rodriguezo baudų metimai lemiamomis akimirkomis leido Ispanijos rinktinei iškovoti dramatišką pergalę 89:88 (23:17, 17:21, 27:26, 22:24) bei tapti trečiosios vietos laimėtojais.

Ispanai iki šiol olimpinių žaidynių bronzos medalių dar neturėjo, tačiau tris kartus buvo iškovoję sidabrą – 1984, 2008 ir 2012 metais.

Mūšis dėl bronzos Rio de Žaneire vyko itin atkakliai. Nuo ketvirtojo kėlinio pradžios komandos žaidė taškas į tašką bei santykius turėjo aiškintis iki paskutiniųjų sekundžių.

Puikiai rungtyniavęs veteranas Davidas Andersenas likus žaisti 35 sekundes realizavo du baudų metimus bei išvedė Andrejaus Lemanio auklėtinius į priekį – 86:85.

Netrukus tuo pačiu atsakė ir Pau Gasolis, tačiau iki finalinės sirenos likus 9 sekundėms dvitaškį pataikė ir vėl australams pranašumą sugrąžino Aaronas Baynesas – 88:87.

Visgi mačo herojumi tapo ne buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ aukštaūgis, o Rodriguezas, kuris prasiveržęs po krepšiu sugebėjo išprovokuoti Pattricko Millso pražangą.

Rodriguezas šaltakraujiškai sumetė abu baudų metimus (89:88), o per likusias 5 sekundes Australijos krepšininkai sėkmingos atakos suregzti jau nebesugebėjo.

Vienas pastebimiausių žaidėjų antrojoje susitikimo pusėje buvo Kauno „Žalgirio“ puolėjas Brockas Motumas, per trumpą atkarpą pelnęs 12 taškų ir atkovojęs 5 kamuolius.

Būtent žalgiriečio įspūdingas dėjimas per Gasolį ketvirtojo kėlinio pradžioje išlygino rezultatą (70:70) bei užvedė Australijos komandą kovoti iki galo.

Ispanija: Pau Gasolis 31 (11 atk. kam.), Nikola Mirotičius 14 (7 atk. kam.), Sergio Rodriguezas 11, Rudy Fernandezas 10.

Australija: Pattrickas Millsas 30, Davidas Andersenas 15, Ryanas Broekhoffas 13, Brockas Motumas 12 (6 atk. kam.).