Dramatiškose rungtynėse lietuviai pralaimėjo belgams

2015 09 07 17:35
Jonas Valančiūnas per rungtynes su belgais pelnė 25 taškus ir atkovojo 12 kamuolių. AFP/Scanpix nuotrauka

Europos vyrų krepšinio čempionate pasibaigus pagrindiniam Lietuvos ir Belgijos rinktinių rungtynių laikui abiejų ekipų žaidėjai daugiau nei porą minučių laukė, ką nutars paskutinę belgų ataką peržiūrėjantys arbitrai. Jų sprendimas nudžiugino Belgijos krepšininkus, kurie po dramatiškos kovos laimėjo 76:74 ir D grupėje iškovojo antrą pergalę.

Pergalingus taškus pelnė Piere'as Gilletas, sulig finaline sirena pataisęs kamuolį po netaiklaus Samo Van Rossomo metimo. Tai buvo vieninteliai P. Gilleto taškai per šį susitikimą.

Lietuviams tai buvo pirma nesėkmė po dviejų iš eilės pergalių.

Kaip „Lietuvos žinioms“ prieš čempionatą pasakojo Lietuvos rinktinės skautas Benas Matkevičius, Belgijos rinktinė yra neparanki komanda, nes žaidžia netradicinį krepšinį. Tą išvydome ir pirmadienį. Sužaidus 7 minutes rezultatas buvo lygus (10:10), o lietuviai jau buvo suklydę 4 kartus – perpus mažiau, nei suklysta vidutiniškai per rungtynes (9,5). tuo metu rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas į aikštelę įleido jaunąjį Domantą Sabonį, kuris atakavo 100 proc. taiklumu – pataikė abu baudų metimus, abu dvitaškius ir lietuviai atitrūko 13 taškų (30:17). Tačiau netrukus mūsiškių žaidimas pradėjo strigti. Kelias atakas Belgijos komanda baigė taikliais metimais nuo trijų taškų linijos ir po dviejų kėlinių rezultatas tapo lygus – 35:35.

Per pirmas 20 minučių rezultatyviausiai mūsų ekipoje žaidė 12 taškų pelnęs ir 6 kamuolius atkovojęs Jonas Valančiūnas. Įdomu, kad iki ilgosios pertraukos lietuviai iš toli metė 4 kartus ir nė sykio nepataikė.

Trečio kėlinio pradžioje belgų lyderis Mathew Lojeski dviem taikliais metimais išvedė savo komandą į priekį (41:37), įpusėjus ketvirčiui Jeanas-Marcas Mwema pataikė tritaškį ir dar gavo teisę mesti baudą – skirtumas išaugo iki 5 taškų (51:46), dar po dviejų minučių – jau 55:49. Varžovus mūsiškiai pavijo ir aplenkė (62:60) 33 minutę, kai dvi atakas įspūdingai baigė J. Valančiūnas. Tačiau Belgijos ekipa neketino pasiduoti ir, pavydėtinai taikliai mesdama iš toli (11/26) kaip liūtai kovojo dėl taško.

Likus žaisti minutę rezultatas buvo lygus – 74:74. Abi ekipos pasikeitė netaikliomis atakomis, o kai kamuolį gavo mūsiškiai, Mantas Kalnietis pergalę bandė išplėšti mesdamas nuo trijų taškų linijos. Tądien lietuviams tritaškiai nekrito – taiklus buvo tik 1 bandymas iš 13. Kamuolį sugriebę belgai pasileido į greitą ataką ir ji, teisėjų sprendimu, baigėsi laimingai belgams.

Rytoj D grupės komandos poilsiaus. Trečiadienį ketvirtame ture lietuviai žais su pergalių neiškovojusiais estais, kuriuos šiame čempionate be gailesčio talžė ir čekai (80:57), ir belgai (84:55). Tragiškai Rygoje rungtyniaujanti Estijos komanda vidutiniškai pelno 56 taškus ir pralaimi 26 taškų skirtumu.

Šiandien D grupėje 18.30 val. žais Čekija (2 pergalės/0 pralaimėjimų) ir Latvija (1/1), o 21.30 val. į aikštelę įbėgs Ukrainos (0/2) ir Estijos (0/2) ekipos.

Lietuva – Belgija 74:76 (22:12, 15:23, 19:22, 20:19). Lietuva: J. Valančiūnas 25 tšk. (12 atk. kam.), P. Jankūnas 13, D. Sabonis 10, M. Kuzminskas 7, M. Kalnietis 7 (13 rez. perd.); Belgija: M. Lojeski 20, J. Tabu 16, S. Van Rossomas 13, A. Hervelle 11, J. Mwema 10.