Du kėlinius sąlygas diktavę vilniečiai krito prieš J.Mačiulio „Panathinaikos“

2013 11 21 23:29

Vilniaus „Lietuvos rytui“ Eurolygos D grupėje nepavyko iškovoti antros pergalės. Dirko Bauermanno auklėtiniai išvykoje pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkams – 80:72 ir išsaugojo tik minimalius šansus pakovoti dėl vietos Top 16-uke.

Nors „Lietuvos rytas“ per pirmąsias 20 minučių diktavo savo sąlygas ir antrą ketvirtį baigė pirmaudamas 38:25, „Panathinaikos“ daugiausia Jameso Gisto ir Jono Mačiulio pastangomis antram kėlinyje pakeitė situaciją ir atsirevanšavo vilniečiams už nesėkmę turnyro starte.

„Lietuvos rytas“ rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Renaldas Seibutis, Darius Songaila ir Juanas Palaciosas.

Pirmomis mačo akimirkomis abi ekipos rungtyniavo taškas į tašką, kol tritaškiu prabilo M.Gecevičius – 13:9. Nors kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ buvo nubaustas nesportine pražanga – pirmą ketvirtį laimėjo 18:16.

Antrajame kėlinyje vilniečiai tik dar labiau įsibėgėjo. Po R.Seibučio prasiveržimų „Lietuvos rytas“ persvarą padidino iki dviženklio skaičiaus – 28:16. Šeimininkų situaciją gelbėti bandė Jonas Mačiulis pelnęs du taškus. „Panathinaikos“ dusyk atsikovojo kamuolį ir skirtumą sumažino iki 6-ių – 31:25. Kėlinio pabaigą geriau sužaidė vilniečiai ir į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 38:25.

Trečiame ketvirtyje graikai atrodė kardinaliai pasikeitę ir pavojingai priartėjo prie lietuvių (43:36). Pastangas perlaužti rungtynių eigą laikinai prigesino R.Seibutis – 46:36. Bet „Panathinaikos“ spurtavo toliau – pasinaudojęs vilniečių prarastu kamuoliu Jamesas Gistas įkrovė kamuolį iš viršaus, o Antonis Fotsis įsūdė tritaškį – 46:45. Graikai nesustojo ir pasinaudoję net 10 „Lietuvos ryto“ padarytų klaidų likus minutei jau buvo priekyje – 50:46.

Per paskutines dešimt minučių „Lietuvos rytas“ bandė gelbėti situaciją, bet „Panathinaikos“ neatleido vadžių – Roko Ukičius smeigė tritaškį (55:50). Po D.Songailos taiklaus metimo skirtumas sumažėjo iki minimumo (61:60), bet toliau siautėjo J.Gistas – 67:62. Likus 20 sekundžių „Lietuvos rytas“ turėjo penkių taškų deficitą (77:72), tačiau J.Mačiulis padėjo tašką – 80:72.

„Lietuvos rytas“: Stevanas Jelovacas 19, Martynas Gecevičius 17, Renaldas Seibutis 15, Milenko Tepičius ir Juanas Palacios po 6, Darius Songaila 4 (24:23), Omaras Cookas 3, Andreasas Glyniadakis 2. Steponas Babrauskas ir Gediminas Orelikas taškų nepelnė.

Po savaitės (lapkričio 27 d.) „Lietuvos rytas“ namuose priims Krasnodaro „Lokomotiv Kuban“ ekipą, kuriai atstovauja Mantas Kalnietis ir Simas Jasaitis.