Du klubai žygiuoja užtikrintai

2010 03 27 0:00
"Olympiakos" puolėjas L.Kleiza (atakuoja), surinkęs 35 naudingumo balus, tapo geriausiu ketvirtfinalio serijos antrųjų rungtynių žaidėju.
EPA-Eltos nuotrauka

Po antrųjų Eurolygos ketvirtfinalio rungtynių Ramūnas Šiškauskas ir Linas Kleiza gali lengviau atsipūsti - jų ekipoms iki finalo ketverto turnyro trūksta vienos pergalės.

Į antrą pergalę Graikijos vicečempioną Pirėjo "Olympiakos" klubą užtikrintai vedė Lietuvos rinktinės puolėjas Linas Kleiza. Graikijos ekipa savo arenoje 90:73 parklupdė Tomo Pačėso treniruojamą Gdynės "Asseco Prokom" (Lenkija) komandą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0.

25 metų 203 cm ūgio puolėjas L.Kleiza, per 34 minutes pelnęs 26 taškus bei atkovojęs 9 kamuolius, surinkęs 35 naudingumo balus buvo geriausias ketvirtfinalio serijos antrųjų rungtynių žaidėjas.

Antrą pergalę iškovojo ir Rusijos čempionas Maskvos CSKA su Ramūnu Šiškausku. Rusijos ekipa savo žiūrovų akivaizdoje 83:63 įveikė Vitorijos "Caja Laboral" (Ispanija) krepšininkus ir toliau Vitorijoje kovos dėl kelialapio į pusfinalį pirmaudama 2:0. Lemiamą pranašumą šeimininkai įgijo po didžiosios pertraukos: trečią kėlinį CSKA pradėjo spurtu 10:2, o po R.Šiškausko metimo iš toli įgijo 15 taškų persvarą - 47:32. Lietuvis, per 33 minutes surinkęs 14 taškų, savo komandoje buvo vienas rezultatyviausių.

"Mums iš pradžių nesisekė, bet gana greitai ispanus pavijome ir pradėjome diktuoti tempą. Trečiame kėlinyje išskirčiau mūsų gerą gynybą", - po dvikovos kalbėjo R.Šiškauskas.

Kitose ketvirtfinalio porose po ketvirtadienio susitikimų rezultatas tapo lygus. Per dviejų Ispanijos klubų - "Regal FC Barcelona" ir Madrido "Real" - akistatą svečiuose žaidę "Real" krepšininkai 70:63 nugalėjo šeimininkus ir kitas dvejas rungtynes žais savo žiūrovų akivaizdoje. Abu Lietuvos krepšininkai prie pergalės prisidėjo kukliai: Darjušas Lavrinovičius pelnė 4, Rimantas Kaukėnas - 2 taškus.

"Išvežame vieną pergalę iš Barselonos, bet turime toliau dirbti, - džiaugsmo neslėpė "Real" strategas Ettore Messina. - Vaikinai šiandien vienas kitam padėjo, šauniai kovojo dėl kamuolio. Suklydome tik penkis kartus ir tai vainikavo pergale. Supratome, kad galime įveikti "Barceloną."

Po pirmo ketvirtfinalio susitikimo Tel Avive šventę pergalę prieš "Maccabi", užvakar Belgrado "Partizan" (Serbija) krepšininkai nesugebėjo pakartoti sėkmingo varianto. Žydų komanda atsirevanšavo 98:78 ir išlygino serijos rezultatą.

CSKA (Rusija) - "Caja Laboral" (Ispanija) 83:63 (19:18, 16:12, 24:11, 24:22). Serija 2:0. R.Šiškauskas (33 min., 2-3/5, 3-2/3, 1-2/2, 3 atk. kam., 3 per. kam., 4 rez. perd.) ir V.Chriapa - po 14, T.Langdonas ir Z.Planiničius - po 12, P.Mensah-Bonsu ir J.R.Holdenas - po 10; M.Teletovičius ir T.Splitteris - po 11, L.Eliyahu 10, P.Ribas 9.

"Regal FC Barcelona" (Ispanija) - "Real" (Ispanija) 63:70 (8:15, 19:17, 13:18, 23:20). Serija 1:1. P.Mickaelis 13, E.Lorbekas ir F.Vazquezas - po 10; A.Tomičius 22, P.Prigioni 12, M.Jaričius 11, D.Lavrinovičius 4 (9 min., 2-1/1, 1-2/2, 2 atk. kam.), R.Kaukėnas 2 (12 min., 2-1/2, 3-0/1, 2 atk. kam.).

"Olympiakos" (Graikija) - "Asseco Prokom" (Lenkija) 90:73 (25:14, 21:24, 16:20, 28:15). Serija 2:0. L.Kleiza 26 (34 min., 2-7/11, 3-2/5, 1-6/6, 9 atk. kam.), T.Papaloukas 20, M.Teodosičius 14 (12 rez. perd.), J.Childressas 11; Q.Woodsas 20 (14 atk. kam.), D.Ewingas 19, R.Warda 10.

"Maccabi" (Izraelis) - "Partizan" (Serbija) 98:78 (26:24, 28:15, 19:19, 25:20). Serija 1:1. A.Wisniewskis ir D.Bluthenthalis - po 17, D.Fischeris 15, A.Andersonas 14, D.Perkinsas 10; A.Maričius 16 (11 išprov. praž.), D.Kecmanas 14, J.Vesley 11.