Duncanas: „Sugrįžome į išsvajotą jūrą, kurioje Parkeris stovės prie „Spurs“ šturvalo"

2013 05 28 14:17
Reuters/Scanpix nuotrauka

Tony Parkeris tesėjo Timui Duncanui prieš vienerius metus duotą pažadą.

„Sugrąžinsiu tave į NBA finalą. Tai nėra mūsų pabaiga. Tai nėra tavo pabaiga“, – kartojo Parkeris.

Šiuos žodžius San Antonijaus „Spurs“ įžaidėjas vyriausiam komandos krepšininkui ištarė po praėjusiais metais pralaimėtos NBA Vakarų konferencijos finalo serijos Oklahomos „Thunder“ ekipai.

„Timas prisiminė mano pažadą ir apie jį nuolat primindavo šiose atkrintamosiose varžybose, – sakė Parkeris. – Ketiname žygiuoti iki galo.“

„Spurs“ tapo pirmąją šių metų NBA finalo dalyve, kai Vakarų konferencijos finalo serijoje 4-0 pranoko Memfio „Grizzlies“.

„Timmy man reiškia labai daug, – šiltų jausmų komandos draugui neslėpė Parkeris. – Jis mane išmokė labai daug. Jis buvo mano užnugaryje ir palaikė mane nuo pat pirmosios dienos, kai atvykau į San Antonijų.

Duncanas yra labai geras mano draugas. Esame artimi ir aikštėje, ir už jos ribų. Jaučiuosi ypatingai, nes atėjo mano eilė nuvesti šią komandą į NBA viršūnę. Jei galiu tai padaryti dėl Timo, tai būtų... Neįtikėtina!“

San Antonijaus klubas į NBA finalą sugrįžo po šešerių metų pertraukos. Jis laimėjo savo pastaruosius keturis finalus – 1999, 2003, 2005, 2007 m.

Per pastaruosius tris finalus Parkeris buvo pagrindinis „Spurs“ įžaidėjas.

Pirmąjį NBA čempiono žiedą prancūzas iškovojo būdamas 21-erių. 25-erių Parkeris tapo naudingiausiu finalo serijos žaidėju, o „Spurs“ nukovė Klivlendo „Cavaliers“ su LeBronu Jamesu priešakyje.

„2007-aisiais laimėjome trečiąjį titulą per penkerius metus ir manėme, kad sėkminga serija tęsis, – prisiminė Parkeris. – Buvau 25-erių ir vėliau kiekvienais metais darėsi vis sunkiau.“

Praėjusį sezoną „Spurs“ Vakarų konferencijos finale pirmavo 2-0, tačiau vėliau pralaimėjo ketverias rungtynes paeiliui Oklahomos krepšininkams.

Parkeris neabejojo, kad tai nebuvo paskutinė Duncano galimybė iškovoti NBA čempiono žiedą. 37-erių puolėjas kausis dėl savo penktojo titulo.

„Tony yra nuostabus. Per pastaruosius metus jis labai patobulėjo, – pažymėjo Duncanas. – Sugrįžtame į savo išsvajotą jūrą, kurioje dabar Parkeris stovės prie šturvalo.. Pats tiesiog darysiu tai, ką sugebu, kad galėtume skinti pergales. Tony man pažadėjo, kad vėl žaisiu NBA finale, todėl labai malonu čia sugrįžti.“

„Spurs“ finale kausis su Rytų konferencijos nugalėtojais. Šioje finalo serijoje Majamio „Heat“, ginanti NBA čempionės titulą, 2-1 pirmauja prieš Indianos „Pacers“.