Duncanas vedė „Spurs“ į pergalę per pratęsimą

2013 05 22 8:28
Reuters/Scanpix nuotrauka

Labiausiai patyręs San Antonijaus „Spurs“ ekipos krepšininkas Timas Duncanas ir vienas geriausių karjeros rungtynių atkrintamosiose varžybose sužaidęs Tony Parkeris išgelbėjo savo komandą nuo pirmojo pralaimėjimo NBA Vakarų konferencijos finale.

Šešis taškus per pratęsimą pelnęs veteranas atvedė Teksaso klubą į pergalę 93:89 (15:13, 31:18, 30:33, 9:21, 8:4) prieš Memfio „Grizzlies“ krepšininkus.

Antrąją pergalę namie iškovoję „Spurs“ krepšininkai serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2-0 ir dabar du mačus paeiliui žais Memfyje. Pirmasis jų – sekmadienio naktį.

Beveik visas rungtynes pirmavę aikštės šeimininkai iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 7 su puse minutės pirmavo 83:70, tačiau tuomet prametė net 10 metimų iš 11, leido varžovams spurtuoti 15:2 ir išplėšė pratęsimą.

Per papildomą laiką savo žodį tarė Duncanas. Iki tol per rungtynes surinkęs 11 taškų jis pelnė pirmuosius šešis „Spurs“ taškus, blokavo geriausiai besiginančio NBA krepšininko Marco Gasolio metimą ir likus žaisti 68 sekundes leido savo ekipai atitrūkti (91:87).

36 metų veteranui puikiai talkino ir Parkeris. Įžaidėjas iš Prancūzijos atliko net 18 rezultatyvių perdavimų ir pasiekė asmeninį karjeros atkrintamosiose varžybose rekordą. Po dviejų jo perdavimų Duncanas pelnė taškus per pratęsimą.

Likus žaisti 11 sekundžių ir „Spurs“ pirmaujant 92:89 „Grizzlies“ gynėjas Jerrydas Baylessas turėjo progą tritaškiu išlyginti rezultatą, tačiau jo mestas kamuolys net nelietė lanko.

Išplėšti pergalę „Grizzlies“ ekipai nepadėjo net įspūdinga kova dėl atšokusių kamuolių. Memfio klubo aukštaūgiai puldami atkovojo 18 kamuolių ir taip savo komandai suteikdavo antruosius bei trečiuosius šansus.

Vis dėlto per pratęsimą nė vieno jų išnaudoti nepavyko.

„Spurs“: Timas Duncanas 17 (9 atk. kam.), Tony Parkeris 15 (18 rez. perd.), Tiago Splitteris 14, Kawhi Leonardas 12 (9 atk. kam.), Danielis Greenas 11.

„Grizzlies“: Mike'as Conley 18, Jerrydas Baylesas 18, Zachas Randolphas 15 (18 atk. kam.), Marcas Gasolis 12 (14 atk. kam.).