Dvidešimtmečiai leido turkams šeimininkauti po Lietuvos krepšiu

2016 07 06 22:41
Su serbais naudingai žaidęs L.Birutis buvo vienas rezultatyviausių ir mače prieš turkus.  Turkijos krepšinio federacijos nuotr.

Tarptautinį Turguto Atakolo krepšinio turnyrą Turkijoje pergale pradėjusi Lietuvos U20 vaikinų rinktinė trečiadienį buvo priversta pripažinti šeimininkų pranašumą 69:74 (28:16, 10:23, 18:19, 13:16).

Rungtynių Stambule pradžia buvo palanki lietuviams. Jie žaidė agresyviai ir solidžiai. Tačiau antrajame kėlinyje vaizdas pasikeitė. Po didžiosios pertraukos kova vyko taškas į tašką, tačiau pergalė buvo turkų pusėje.

Turkai po lietuvių krepšiu sugebėjo atkovoti net 20 kamuolių, kai lietuviai – tik 7. Tai suteikė šeimininkams žymiai daugiau galimybių kartoti metimus. Tai atsispindi ir dvitaškių statistikoje. Lietuvos rinktinės dvitaškiai – 15/26, Turkijos – 27/58.

Rezultatyviausiai iš lietuvių vėl žaidė Martynas Varnas, kuris pelnė 15 taškų (4/6 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 7/8 baudų metimų). Po 11 taškų įmetė aukštaūgiai Laurynas Birutis (9 atkovoti kamuoliai) ir Regimantas Miniotas (3/5 tritaškių).

Šių rungtynių išvakarėse lietuviai laimėjo prieš serbus 70:62. Ketvirtadienį Lietuva žaidžia su Makedonijos bendraamžiais.