Dvidešimtmečiai neatsilaikė prieš ispanus

2015 07 14 21:28
D. Saboniui sunkiai sekėsi įveikti ispanų gynybą. Nuotrauka iš musukrepsinis.lt

Lietuvos dvidešimtmečių (U20) vaikinų rinktinė dar kartą buvo priversta nuryti pralaimėjimo kartėlį Europos čempionate Italijoje.

Antrose F grupės rungtynėse Tomo Masiulio auklėtiniai po atkaklios kovos 68:62 (14:16, 17:10, 16:24, 15:18) turėjo pripažinti ispanų pranašumą. Nei karto čempionate nepralaimėjusi Ispanija dar prieš šias rungtynes buvo užsitikrinusi kelialapį į pirmenybių ketvirtfinalį. Lietuviai lieka su 1 įskaitiniu tašku ir rytoj, trečiadienį, kovos su Ukraina dėl patekimo į ketvirtfinalį.

Lietuviai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (41:36), tiksliau metė dvitaškius, bet lemiamais rungtynių momentais jų sprendimams trūko tikslumo. Rezultatyviausias Lietuvos ekipoje buvo Paulius Valinskas, pelnęs 15 taškų, 12 pridėjo Edvinas Šeškus (6 atk.kam.), 8 – Lukas Grabauskas. Juoda diena buvo Domantui Saboniui, kuris pelnė 2 taškus, pataikęs 1 iš 5 metimų.

E.Šeškus tolimu metimu pradėjo dvikovą su ispanais (3:0), sužaidus dvi minutes rezultatas buvo lygus (5:5). Komandos sunkiai rinko taškus, įpusėjus kėliniui minimalią persvarą turėjo lietuviai (9:8). Per kitas penkias minutes greitą puolimą efektyviai išnaudoję Ispanijos atstovai buvo priekyje – 16:14.

Ispanai iš toli šaudė pro šalį, o sėkmingas atakas surengę lietuviai išsiveržė į priekį 20:18 (7min.). Vėliau tarp komandų vyko atkakli kova, o rezultatas dažnai buvo lygus. Per dvi minutes nedidelį spurtą surengusi Lietuvos ekipa ilsėtis išėjo geresnės nuotaikos – 31:26. Ispanijos krepšininkai pirmoje dvikovos dalyje prastai metė baudas – pataikė vos 8 metimus iš 18. Abi ekipos nepataikė tritaškių. Lietuviai vos 1 iš 9, ispanai – 2 iš 11.

Trečiąjį ketvirtį galingu spurtu 11:0 pradėjo ispanai (35:31), o lietuvių žaidimas strigo. Ispanai buvo priekyje ir įpusėjus kėliniui (40:34). Iniciatyvą perėmę varžovai kontroliavo situaciją aikštėje ir jau buvo nutolę 9 taškais, tačiau sėkmingas 3 minutes sužaidę lietuviai sugrąžino intrigą – 47:50.

Likus žaisti 5 minutes lietuviai turėjo 4 taškų deficitą (51:55), tačiau pasivyti varžovų jiems vis nepavyko. Dar po 2 minučių komandas skyrė 6 taškai (56:62). Lietuvos ekipa bandė gelbėtis tolimais metimais, bet jie lėkė pro šalį. Ž.Jurgutis pataikė dvitaškį ( 58:62) ir likus minutei Lietuvos komanda turėjo kamuolį ir viltį, bet netaiklūs metimai ir klaidos lietuviams pakišo koją.