LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Dvidešimtmečiai neatsilaikė prieš ispanus

2015 07 14 21:28
D. Saboniui sunkiai sekėsi įveikti ispanų gynybą.
D. Saboniui sunkiai sekėsi įveikti ispanų gynybą. Nuotrauka iš musukrepsinis.lt

Lietuvos dvidešimtmečių (U20) vaikinų rinktinė dar kartą buvo priversta nuryti pralaimėjimo kartėlį Europos čempionate Italijoje.

Antrose F grupės rungtynėse Tomo Masiulio auklėtiniai po atkaklios kovos 68:62 (14:16, 17:10, 16:24, 15:18) turėjo pripažinti ispanų pranašumą. Nei karto čempionate nepralaimėjusi Ispanija dar prieš šias rungtynes buvo užsitikrinusi kelialapį į pirmenybių ketvirtfinalį. Lietuviai lieka su 1 įskaitiniu tašku ir rytoj, trečiadienį, kovos su Ukraina dėl patekimo į ketvirtfinalį.

Lietuviai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (41:36), tiksliau metė dvitaškius, bet lemiamais rungtynių momentais jų sprendimams trūko tikslumo. Rezultatyviausias Lietuvos ekipoje buvo Paulius Valinskas, pelnęs 15 taškų, 12 pridėjo Edvinas Šeškus (6 atk.kam.), 8 – Lukas Grabauskas. Juoda diena buvo Domantui Saboniui, kuris pelnė 2 taškus, pataikęs 1 iš 5 metimų.

E.Šeškus tolimu metimu pradėjo dvikovą su ispanais (3:0), sužaidus dvi minutes rezultatas buvo lygus (5:5). Komandos sunkiai rinko taškus, įpusėjus kėliniui minimalią persvarą turėjo lietuviai (9:8). Per kitas penkias minutes greitą puolimą efektyviai išnaudoję Ispanijos atstovai buvo priekyje – 16:14.

Ispanai iš toli šaudė pro šalį, o sėkmingas atakas surengę lietuviai išsiveržė į priekį 20:18 (7min.). Vėliau tarp komandų vyko atkakli kova, o rezultatas dažnai buvo lygus. Per dvi minutes nedidelį spurtą surengusi Lietuvos ekipa ilsėtis išėjo geresnės nuotaikos – 31:26. Ispanijos krepšininkai pirmoje dvikovos dalyje prastai metė baudas – pataikė vos 8 metimus iš 18. Abi ekipos nepataikė tritaškių. Lietuviai vos 1 iš 9, ispanai – 2 iš 11.

Trečiąjį ketvirtį galingu spurtu 11:0 pradėjo ispanai (35:31), o lietuvių žaidimas strigo. Ispanai buvo priekyje ir įpusėjus kėliniui (40:34). Iniciatyvą perėmę varžovai kontroliavo situaciją aikštėje ir jau buvo nutolę 9 taškais, tačiau sėkmingas 3 minutes sužaidę lietuviai sugrąžino intrigą – 47:50.

Likus žaisti 5 minutes lietuviai turėjo 4 taškų deficitą (51:55), tačiau pasivyti varžovų jiems vis nepavyko. Dar po 2 minučių komandas skyrė 6 taškai (56:62). Lietuvos ekipa bandė gelbėtis tolimais metimais, bet jie lėkė pro šalį. Ž.Jurgutis pataikė dvitaškį ( 58:62) ir likus minutei Lietuvos komanda turėjo kamuolį ir viltį, bet netaiklūs metimai ir klaidos lietuviams pakišo koją.