Dviženklį deficitą panaikinęs „Neptūnas“ parklupdė „TonyBet“

2014 05 15 20:10
Klaipėdos "Neptūno" klubo nuotrauka

Prienų „TonyBet“ komanda 35-ąją rungtynių minutę turėjo 11 taškų pranašumą prieš Klaipėdos „Neptūną“, tačiau pačioje mačo pabaigoje neleistinai klydo ir padovanojo svečiams pergalę. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai 77:78 (17:23, 22:13, 22:13, 16:29) nusileido „Neptūnui“ ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių atsilieka 0-1.

35-ąją rungtynių minutę Justas Sinica buvo nubaustas technine pražanga. Mindaugas Lukauskis realizavo vieną baudos metimą iš dviejų ir „TonyBet“ įgijo 11 taškų pranašumą. Vis dėlto svečiai nenuleido rankų ir nuosekliai mažino deficitą.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 43 sekundes, Martynas Mažeika pataikė abu baudos metimus – 71:75. Tuomet neleistinai suklydo Lukauskis ir kamuolį perėmęs Valdas Vasylius dvitaškiu sumažino „Neptūno“ atsilikimą iki dviejų taškų – 73:75. Laimonas Kisielius į tai atsakė taikliu dvitaškiu, tačiau tas pats Vasylius, likus 18 sekundžių iki kėlinio pabaigos, smeigė tritaškį metimą ir komandas skyrė vos vienas taškas – 76:77. Prie baudų metimo linijos stojęs Kisielius prametė abu sykius. Mažeika paskutinės klaipėdiečių atakos metu žaidė užtikrintai ir prasiveržęs po krepšiu pelnė 2 lemiamus taškus – 78:77. Prieniškių bandymas pakeisti rungtynių eigą buvo nesėkmingas.

Verta pažymėti, kad paskutinėmis ketvirtojo ketvirčio minutėmis prie svečių spurto labai prisidėjo ir Marius Runkauskas, kuris po to, kai „TonyBet“ įgijo 11 taškų pranašumą, sugebėjo pelnyti 9 taškus.

Prienų ekipai taškus pelnė tik šeši krepšininkai.

Antrosios pusfinalio rungtynės vyks sekmadienį, Klaipėdoje, 15 val. Poros nugalėtojas finale susikaus su Kauno „Žalgiriu“, kuris pusfinalyje 2-1 įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“.

„TonyBet“: Martynas Linkevičius 20 (5 atk. kam.), Laimonas Kisielius 15, Vaidas Čepukaitis ir Žygimantas Janavičius po 11, Mindaugas Lukauskis ir Artūras Valeika po 10.

„Neptūnas“: Valdas Vasylius ir Martynas Mažeika po 15, Marius Runkauskas 12, Justas Sinica 11, Vytautas Šarakauskas 9.