Dviženkliu skirtumu atsilikęs „Lietuvos rytas“ išsikapstė Utenoje

2016 05 29 22:22
lkl.lt nuotrauka

Utenos „Juventus“ krepšininkai pasvilino padus Vilniaus „Lietuvos ryto“ žaidėjams, tačiau Tomo Pačėso komanda išsikapstė ir šventė pergalę. „Tete-a-Tete Casino-LKL“ mažojo finalo serijoje iki trijų pergalių „Lietuvos rytas“ pirmauja 2–0.

Iniciatyva. Rungtynės prasidėjo taškas į tašką, tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ pabėgo į priekį dviženkliu skirtumu 22:10.

Svarstyklės. Dviženkle persvara „Lietuvos rytas“ džiaugėsi neilgai. „Juventus“ gynyba tris minutes neleido svečiams pelnyti nė taško. Per šią atkarpą ištirpo visas Tomo Pačėso auklėtinių pranašumas – 22:22.

Kalneliai. Iki pertraukos komandos nežibėjo puolime, tačiau trečiajame kėlinyje pasipylė taiklūs šūviai. „Juventus“ laimėjo ketvirtį 27:26, bet priekyje išliko „Lietuvos rytas“ 61:60. Šeimininkai galėjo kaltinti tik save, nes trečiojo kėlinio viduryje „Juventus“ buvo atitrūkę 57:47. Tačiau į taiklius uteniškių tritaškius neilgai patylėjęs „Lietuvos rytas“ atsakė tuo pačiu.

Spurtas. „Juventus“ spardėsi iki galo. Kovingi uteniškiai mynė „Lietuvos rytui“ ant kulnų 64:66. Vis dėlto Vilniaus klubas laimėjo atkarpą 10:2 ir likus rungtyniauti tris minutes „Lietuvos rytas“ jau apčiuopė pergalę 76:66.

Šturmas. Kovingumo iš „Juventus“ tikrai neatimsi. Po Lauryno Samėno tritaškio ir Chavaughno Lewiso metimo uteniškiai varžovų pranašumą apkarpė perpus – 73:78. Kai jau „Lietuvos rytas“, atrodė, išlaikys pergalę, desperatiškai gaudydamas Vilniaus klubą Spenceris Butterfieldas likus žaisti 23,8 sek. paleido tikslią trijų taškų vertės bombą ir atgaivino intrigą – 77:80.

Kai Adas Juškevičius prametė pirmąją baudą, dar labiau padidino viltį Utenos arenoje. Bet antrasis baudos metimas buvo tikslus (81:77). Kitoje aikštės pusėje netaiklų S.Butterfieldo metimą taisė Saulius Kulvietis (79:81), tačiau „Juventus“ nesugaudė „Lietuvos ryto“ krepšininkų. Prasižengti prieš Kendricką Browną pavyko tik likus 3 sekundėms. K.Browno ranka nedrebėjo ir „Lietuvos rytas“ šventė pergalę 83:78.

Tvarkaraštis. Trečiosios mažojo finalo serijos rungtynės vyks trečiadienį 19 val. Vilniuje.

„Lietuvos rytas“: Antanas Kavaliauskas 16, Kšištofas Lavrinovičius 13, Gediminas Orelikas 9, Kendrickas Brownas (6 rez. perd.) ir Adas Juškevičius po 8.

„Juventus“: Chavaughnas Lewisas 19 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Laurynas Samėnas 14, Saulius Kulvietis 12, Arminas Urbutis ir Spenceris Butterfieldas po 11.