LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Estus nušlavęs „Lietkabelis“ pakilo iš BBL grupės lentelės dugno

2014 01 21 22:19
Janio Vahterio pastangos "Parnu" komandai pergalės negarantavo.
Janio Vahterio pastangos "Parnu" komandai pergalės negarantavo. Nuotrauka iš basket.ee

Įspūdingiausią sezono pergalę iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai, kurie namuose - 102:59 (28:22, 27:17, 23:15, 24:5) sutriuškino estų „Parnu“ ekipą.

Šeimininkų komanda jau pirmajame kėlinyje turėjo dviženklį pranašumą - 22:9, kurį padėjo sukrauti įspūdingai žaidęs kroatas Goranas Vrbancas per ketvirtį surinkęs 13 taškų. Tiesa, estai kėlinio pabaigoje atkuto ir kiek prisivijo „Lietkabelį“ - 28:22.

Nors antrąjį kėlinį taikliu metimu pradėjo svečiai - 28:24, Algirdo Brazio auklėtiniai greitai šovė į priekį - 37:27. Šiame ketvirtyje smaginosi Mantas Kazonas, pataikęs keturis tritaškius ir padėjęs komandai po dviejų kėlinių primauti šešiolikos taškų persvara - 55:39.

Antroje rungtynių dalyje panevėžiečių persvara greitai išaugo iki dvidešimt taškų - 69:47. Nelėtinę apsukų šeimininkai prieš lemiamą kėlinį jau turėjo 24 taškų pranašumą - 78:54.

Paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas, kuriame save atrodo ir „Lietkabelio“ aukštaūgis Robertas Grabauskas, surinkęs 9 taškus. Prie jo prisijungė puikiai rungtynėse žibėjęs Lukas Aukštikalnis, kuris kartu su komandos draugais po 40 minučių žaidimo šventė įspūdingą pergalę - 102:59.

Rezultatyviausiai „Lietkabelio“ gretose rungtyniavo Goranas Vrbancas, surinkęs 22 taškus (5/8 tritaškiai), 18 - pridėjo Lukas Aukštikalnis, 14 - įmėtė Žygimantas Šimonis, 12 - pelnė Mantas Kazonas, 11 - Robertas Grabauskas.

Varžovų gretose labiausiai išsiskyrė Janis Vahteris, pelnęs 15 taškų, po 13 - įmėtė Rannaras Raapas ir Nemanja Miljkovičius, 12 - Heiko Rannula.

Kitas rungtynes „Lietkabelio“ krepšininkai žais porryt, ketvirtadienį nuo 18:30 val. Kėdainiuose su vietos „Nevėžiu“. Tai bus atsakomasis DNB LKF taurės mačas. Pirmose rungtynėse komandos Panevėžyje sužaidė lygiosiomis - 69:69.