Eurolyga: "Barcelona" palaužė "Bešiktaš"

2013 01 18 10:03

Daugkartiniai Ispanijos čempionai „Barcelona“ (3-1) krepšininkai ir toliau demonstruoja solidų krepšinį Eurolygoje, priešingai nei nacionaliniame čempionate.

Šį kartą katalonai išvykoje 73:59 (15:10, 19:22, 17:16, 22:11) pranoko Stambulo „Bešiktaš“ (0-4) ekipą.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui „Barcelona“ pranašumas siekė tik 3 taškus (51:48).  Tuomet aukštesnę pavarą įjungė ispanų aukštaūgiai ir katalonai nutolo iki 64:51.

Šiose rungtynėse „Barcelona“ suklydo tik 9 kartus, o turkai – 14.Šeimininkams koją kišo itin prastas baudų pataikymas, kuris siekė vos 38 proc. (5/13).

Šarūnas Jasikevičius nugalėtojams per 26 minutes pelnė 9 taškus (2/4 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 2/2 baudų), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 3 pražangas, 1 sykį prasižengė ir surinko 11 naudingumo balų.

„Barcelona“: Ante Tomičius 15, Erazemas Lorbekas 11, Šarūnas Jasikevičius ir Pete'as Mickealas po 9.

„Bešiktaš“: Curtis Jerrellsas 17, Gašperas Vidmaras 14, Damiras Markota 13 (8 atk. kam.), Danielis Ewingas 9.

M.Pocius patyrė traumą

Didžiąją mačo dalį besivejančių vaidmenyje buvę Madrido „Real“ (4-0) krepšininkai atsibudo lemiamomis akimirkomis. Karališkasis klubas svečiuose po itin permainingos kovos 72:64 (19:16, 11:20, 13:14, 29:14) palaužė Malagos „Unicaja“ (1-3) krepšininkų pasipriešinimą.

Prasidėjus ketvirtajam kėlinio šeimininkai turėjo saugią persvarą (50:43), tačiau tuomet tritaškius pataikė Sergio Rodriguezas, Dontaye Draperis ir skirtumas pradėjo tirpti.

Mačo lūžis įvyko likus žaisti pusketvirtos minutės, kuomet tritaškį smeigė Sergio Llullas, svarbius taškus pelnė Jaycee Carrollas bei Rodriguezas ir svečiai susikrovė saugų pranašumą (70:63).

Martynas Pocius aikštėje praleido 2 minutes ir 40 sekundžių bei spėjo pelnyti 4 taškus (2/2 dvitaškiai), 1 kartą prasižengti bei surinko 3 naudingumo balus. Aikštę jis paliko patyręs dešinės kojos čiurnos traumą.

Po šios pergalės „Real“ išliko antrojoje turnyro lentelės vietoje, o „Unicaja“ žengia šeštojoje pozicijoje.

„Real“: Rudy Fernandezas 15, Sergio Rodriguezas 14, Jaycee Carrollas 9, Sergio Llullas 8.

„Unicaja“: Krunoslavas Simonas 16, Franas Vazquezas 12, Luka Zoričius ir Andy Panko po 10.

„Anadolu Efes“ nepaliko vilčių "Brose Baskets"

Spurtas trečiajame kėlinyje leido Stambulo „Anadolu Efes“ (3-1) krepšininkams iškovoti trečiąją pergalę iš eilės Eurolygos „Top 16“ etape.

Viena pajėgiausių Turkijos komandų išvykoje 94:76 (23:27, 24:19, 18:13, 29:17) pranoko Bambergo „Brose Baskets“ (0-4) krepšininkus.

Trečiojo kėlinio viduryje vokiečiai dar pirmavo 52:49, tačiau tuomet svečiai surengė spurtą 25:8 ir nugalėtojas tapo aiškus (74:60).

„Anadolu Efes“ komandai net 7 žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių. Kovą po krepšiais turkai laimėjo net 37:23.

„Anadolu Efes“: Saša Vujačičius 17 (8 atk. kam.), Jordanas Farmaras 15 (7 rez. perd.), Duško Savanovičius 14, Jamontas Lucas 13, Semihas Erdenas 12, Keremas Tunčeri 11, Stanko Baračas 10.

„Brose Baskets“: Boštjanas Nachbaras 19, Sergerio Gipsonas 16, Maikas Zirbesas 15.