Eurolyga laukia naujo čempiono

2010 02 27 0:00
"Real" komandai su D.Lavrinovičiumi (antras iš dešinės) rungtynių pabaigoje viskas vyko kaip iš natų.

ULEB Eurolyga šį sezoną turės naują čempioną, nes stipriausias 2009-ųjų klubas Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) nesugebėjo rasti žaidimo sėkmės formulės ir palaidojo viltį žaisti ketvirtfinalyje.

TOP 16 turnyro E grupėje ketvirtadienį "Panathinaikos" pralaimėjo jau ketvirtąsias rungtynes iš eilės. Graikai namie 67:70 nusileido Ispanijos komandai "Barcelona". Vienas šios dvikovos teisėjų buvo lietuvis Romualdas Brazauskas.

Iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms "Panathinaikos" pirmavo net 11 taškų skirtumu 61:50. Bet tada šeimininkų žaidimas subyrėjo ir ispanai sugebėjo išplėšti pergalę.

Atėnų klubo įžaidėjas Šarūnas Jasikevičius ir vėl nublanko prieš kitus krepšininkus. Lietuvis per 10 min. taškų nepelnė - prametė dvitaškį ir prarado 1 kamuolį.

"Tokią situaciją ne kartą matėme anksčiau. Pirmaujame dviženkliu skirtumu, tačiau vis tiek pralaimime. Nesugebame įsisąmoninti, kad rungtynės trunka ne 35, o 40 minučių, - po nesėkmės širdo Š.Jasikevičius. - Mūsų situacija labai sudėtinga, bet privalome nepalūžti. Jau praradome Eurolygos čempionų titulą, pralaimėjome Graikijos taurės finalą. Sieksime apginti bent šalies čempionų vardus."

"Nerandu paaiškinimo, kodėl vis nustojame žaisti paskutinėmis rungtynių minutėmis", - stebėjosi "Panathinaikos" treneris Željko Obradovičius.

Kol kas atkakliausios TOP 16 kovos vyksta F grupėje. Čia visi keturi klubai turi po 2 pergales ir 2 pralaimėjimus.

Užvakar F grupėje vienas prieš kitą aikštėje kovėsi broliai Lavrinovičiai - Madrido komanda "Real" su Darjušu 77:69 nugalėjo Sienos ekipą "Montepaschi" su Kšyštofu.

"Real" šiose rungtynėse siekė pergalės 8 taškų skirtumu, nes prieš dvi savaites Sienoje buvo pralaimėję 7 taškais (76:83). Likus žaisti 7 sek. Madrido klubas pirmavo 5 taškais (74:69), o "Real" treneris Ettore Messina paprašė minutės pertraukėlės. Po jos buvo surengta greita ataka, kurią taikliu tritaškiu užbaigė Sergio Llullas, ir šeimininkai pasiekė tikslą - 77:69.

D.Lavrinovičius nugalėtojams per 17 min. pelnė 7 taškus ir atkovojo 6 kamuolius. Tiek pat minučių žaidusio Rimanto Kaukėno sąskaitoje - 4 taškai. Po nugaros traumos rungtyniavęs "Montepaschi" legionierius K.Lavrinovičius per 18 min. surinko 11 taškų ir perėmė 3 kamuolius.

E grupė

Atėnų "Panathinaikos" - "Barcelona" 67:70 (20:16, 17:17, 18:11, 12:26). N.Pekovičius 20, D.Diamantidis 13, M.Batiste 8; J.C.Navarro 15, P.Mickaelis 11, E.Lorbekas 10.

Belgrado "Partizan" - Atėnų "Maroussi" 79:76 (21:24, 19:21, 18:11, 21:20). B.McCalebbas 20, L.Robertsas 14, A.Maričius 11; M.Pelekanosas 19, K.Kaimakoglou 14, J.Lucasas 11.

Turnyro lentelė

(rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)

1. Barcelona 4 3 1 298:274

2. Partizan 4 3 1 259:258

3. Maroussi 4 2 2 282:285

4. Panathinaikos 4 0 4 275:297

F grupė

Madrido "Real" - Sienos "Montepaschi" 77:69 (13:16, 19:21, 16:16, 29:16). S.Llullas 17, A.Tomičius 12, P.Prigioni 8; H.Domercantas ir R.Sato po 17, T.McIntyre'as ir K.Lavrinovičius po 11.

Stambulo "Efes Pilsen" - Tel Avivo "Maccabi" 63:56.

1. Maccabi 4 2 2 281:277

2. Real 4 2 2 306:303

3. Efes Pilsen 4 2 2 283:283

4. Montepaschi 4 2 2 306:313

H grupė

Maskvos srities "Chimki" - Vitorijos "Caja Laboral" 83:94 (18:24, 21:22, 26:24, 18:24). K.Langfordas 27, R.Javtokas 17, K.McCarty 11; M.Teletovičius 25, F.San Emeterio 16, C.Englishas 13.

Zagrebo "Cibona" - Pirėjo "Olympiakos" 94:97.

1. Olympiakos 4 4 0 351:323

2. Caja Laboral 4 2 2 328:329

3. Chimki 4 2 2 317:322

4. Cibona 4 0 4 314:336