Eurolyga vilnietėms baigėsi aštuntfinaliu

2009 02 02 0:00
Po J.Štreimikytės (su kamuoliu) iš eilės pelnytų 8 taškų skirtumas sumažėjo iki vienženklio skaičiaus, tačiau neilgam.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Triuškinamai pralaimėjusi pirmąją Eurolygos aštuntfinalio kovą, Vilniaus TEO stebuklo nesukūrė: Jekaterinburgo komandai pralaimėta ir Vilniuje, tad tuo pasirodymas Eurolygoje baigtas.

Lietuvos čempionės TEO krepšininkės penktadienį per antrąsias Eurolygos aštuntfinalio rungtynes iš žvaigždžių sudarytai Jekaterinburgo UMMC (Rusija) komandai rimtai priešinosi tik du kėlinius ir pralaimėjo 46:69.

UMMC, pirmą susitikimą namie laimėjusi 91:61, aštuntfinalio seriją įveikė rezultatu 2:0 ir iškopė į ketvirtfinalį.

Per paskutines šio sezono Eurolygos rungtynes rezultatyviausiai Vilniaus komandoje žaidė Crystal Langhorne (12 tšk. ir 15 atk. kam.) ir Jurgita Štreimikytė (11 tšk.).

Atsilaikė du kėlinius

14-ą minutę rezultatas dar buvo lygus (16:16), tačiau antrojo ketvirčio pabaigą kiek geriau sužaidė viešnios iš Rusijos, kurios įpusėjus susitikimui pirmavo 31:25. Rusijos komandos jėga išryškėjo per likusius du kėlinius. Po trijų kėlinių UMMC turėjo jau 14 taškų persvarą (49:35). Per lemiamą ketvirtį po 8 iš eilės J.Štreimikytės pelnytų taškų šeimininkės priartėjo iki vienženklio skirtumo (43:52), tačiau Jekaterinburgo komanda atkarpą laimėjo 11:1 ir pabėgo nepavejamai.

"Po pertraukos dažnai bandėme žaisti po vieną, bet individualiais veiksmais prieš tokią komandą neįmanoma laimėti", - komentavo J.Štreimikytė.

Priešininkės pasiekė savo

"Varžovės buvo susikaupusios, motyvuotos, gerai atakavo iš toli. Jų neįmanoma sustabdyti žaidžiant vienas prieš vieną, - paskutines Eurolygos rungtynes komentavo TEO vyriausiasis treneris Rūtenis Paulauskas. - Priešininkės, dažnai besikeisdamos, pasiekė savo. Jos mus nuvargino, nebesugebėjome kokybiškai atakuoti ir gintis."

Treneris pastebėjo, jog auklėtinės prastai kovojo dėl kamuolių. "Bet reikia pripažinti, kad varžovių ūgio ir jėgos persvara buvo akivaizdi, - sakė R.Paulauskas. - Mūsų Crystal Langhorne, būdama tik 187 cm ūgio, sugriebė net 15 kamuolių. Tad jokių priekaištų ir būti negali."

UMMC treneris Gundaras Vėtra pagyrė TEO komandą už tai, kad po skaudaus pralaimėjimo Jekaterinburge ir tolimų kelionių ji neblogai pasirengė antrosioms rungtynėms. "Vilniaus žaidėjos ilgai kontroliuodavo kamuolį, apgalvotai rengdavo atakas, o mus tai išmušė iš ritmo. Bet mūsų pergalę nulėmė gera gynyba ir kova dėl atšokusių kamuolių."

Laukia trečiosios kovos

Į ketvirtfinalį neiškopė ir Košicės "Broker" (Slovakija) ekipa, kurioje žaidžia Iveta Šalkauskė. Slovakijos komanda penktadienį 48:81 pralaimėjo Valensijos "Ros Casares" (Ispanija) klubui. Pirmasis susitikimas baigėsi ispanių pergale 98:53. Per antrą dvikovą I.Šalkauskė žaidė 10 minučių ir pelnė 4 taškus.

Po penktadienio varžybų į FIBA Eurolygos ketvirtfinalį iškopė Maskvos srities "Spartak" (Rusija) ir Pėčo "MiZo 2010" (Vengrija) krepšininkės. Likusios keturios aštuntfinalio poros likimą spręs per trečiąsias rungtynes vasario 4 dieną.

TEO - UMMC 46:69 (12:12, 13:19, 10:18, 11:20). Mačo serija 0:2.

TEO: C.Langhorne 12 tšk. (2-5/15, 15 atk. kam.), J.Štreimikytė-Virbickienė 11 (3 blk.), D.Staugaitienė 8 (6 atk. kam.), N.Kuin 7, A.Bimbaitė 4, A.Rinkevičiūtė 3, G.Petronytė 1; UMMC: A.Jones 15 (10 atk. kam.), C.Pondexter 14, M.Stepanova 12, S.Gruda 8 (9 atk. kam.), D.Nolan 7, A.Bibrzycka 5, J.Levčenka 4, O.Rachmatulina 3, S.Abrosimova 1.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 17/45 (38 proc.) ir 23/58 (40 proc.), tritaškiai - 2/14 (14) ir 4/10 (40), baudos - 6/11 (55) ir 11/13 (85), kamuolys atkovotas 41 ir 42 kartus, rezultatyviai perduotas 8 ir 12, perimtas 2 ir 7, prarastas 14 ir 4, blokuotas 3 ir 4 kartus.