Eurolyga: "Žalgiris" Eurolygos sezoną baigė pralaimėjimu

2007 02 02 0:00

Kauno "Žalgirio" krepšininkams nepavyko pergale užbaigti prasčiausio klubo istorijoje sezono Eurolygos turnyre.

Paskutines aštuonių ekipų C grupės rungtynes "Žalgiris" išvykoje rezultatu 56:68 pralaimėjo Po Ortezo "Elan Bernais" (Prancūzija) ekipai ir, iškovojęs vos dvi pergales iš 14 galimų, liko paskutinis grupėje.

Pustrečio kėlinio vyko lygi kova, rezultatas net 9 kartus buvo vienodas ir net 16 kartų keitėsi pirmaujanti komanda. Būtent penktąją trečio kėlinio minutę žalgiriečiai pirmavo paskutinį sykį (41:40).

Sėkmingiau sužaidę kėlinio pabaigą aikštės šeimininkai įgijo penkių taškų persvarą, kurią išlaikė iki 4-os ketvirto kėlinio minutės (53:48). Laimėję beveik dviejų minučių atkarpėlę 6:2, "Žalgirio" krepšininkai sumažino skirtumą iki minimumo (54:55), bet tai buvo paskutinis svečių ekipos bandymas pakeisti rungtynių eigą. Paskutines 3 minutes aikštės šeimininkai laimėjo 13:2 ir iškovoję septintąją pergalę (68:56) po 3 metų pertraukos pelnė kelialapį į antrąjį varžybų etapą.

Nepaisydamas pralaimėjimo "Žalgirio" vyriausiasis treneris Rimantas Grigas po mačo teigė, kad liko patenkintas savo auklėtinių žaidimu. "Atvykome čia trokšdami pergalės. Labai norėjome sezoną užbaigti garbingai, tačiau atsilaikėme tik 35 minutes. Vėliau svarbiu metu padarėme per daug klaidų. Didžiuojuosi savo žaidėjais bei jų užsidegimu", - pabrėžė Grigas.

"Žalgirio" legionierius iš Suomijos Hanno Mottola teigė, kad Kauno ekipai iki pergalės trūko labai nedaug - vieno kito pataikyto metimo: "Žaidėme maksimaliai susikaupę, buvome netoli pergalės, tačiau prametėme pernelyg daug kamuolių niekieno nedengiami."

Pasak Mottolos, šios rungtynės atspindėjo tikrąjį "Žalgirio" veidą per šio sezono Eurolygos rungtynes: "Didžiąją mačo dalį padėtį kontroliuojame, tačiau tuomet kažkas atsitinka ir viską prarandame."

"Elan Bearnais" ekipos strategas Gordonas Herbertas po mačo pasidžiaugė pelnytu kelialapiu į antrąjį etapą ir padėkojo žalgiriečiams, kad šie kovėsi iš visų jėgų per jiems nieko nelėmusias rungtynes.

Trečiadienio rungtynės

C GRUPĖ

ELAN BERNAIS - ŽALGIRIS (14:16, 16:15, 19:13, 19:12). Elan Bernais: Wrightas 24, Milesas 14, Harrisonas 13, Sandersas 9, Mahinmi 6, Rupertas 2 (D'Almeida, Greeras, Ferchaudas, Johnsenas). Žalgiris: Beardas 17 (12 atk. k., 4 bl.), Mačiulis 9 (8 atk. k.), Machado 8, Collinsas 6 (5 kl.), Penney 6, Jankūnas 5, Mottola 4, Kalnietis 1 (Ginevičius, Šilinskis). Taiklumas: dvitaškiai 23/45 ir 17/46, tritaškiai 3/16 ir 3/21, baudos 13/17 ir 13/19. Atkovoti kamuoliai 36 ir 45, rezultatyvūs perdavimai 16 ir 11, perimti kamuoliai 17 ir 12, klaidos 12 ir 17, blokuoti metimai 0 ir 8.

ARIS - BARCELONA 75:82 (19:24, 15:19, 20:16, 18:13, 3:10). Aris: Massey 22 (10 atk. k.), Iliadis 17, Wilkinsonas 10, Serapinas taškų nepelnė. Barcelona: Navarro 20, Basile 17, Lakovičius 13.

CSKA - FENERBACHE ULKER 85:66 (21:10, 16:19, 20:17, 28:20). CSKA: Langdonas 20, Andersenas 18 (9 atk. k.), Kurbanovas 7. Fenerbache Ulker: Solomonas 17, Mrsičius 14, Savasas 14.

ELDO BASKET - BENETTON 62:64 (19:15, 16:13, 15:14, 12:22). Eldo Basket: Ellisas 16, Morandaisas 13, Sesay 11. Benetton: Goree 13, Lyday 10, Nelsonas 9.