Eurolygoje - CSKA, ALBA, Panathinaikos ir Chimki pergalės

2012 11 30 8:45
Kęstučiui Kemzūrai su Gdynės „Asseco Prokom“ nepavyko prasimušti į "TOP 16" etapą. /Romo Jurgaičio nuotr.

Kęstučio Kemzūros treniruojamos Gdynės „Asseco Prokom“ (1-7) ekipos sezonas Eurolygoje baigsis jau po pirmojo etapo.

Tai paaiškėjo po aštuntojo B grupės turo rungtynių Berlyne, kuriose „Asseco Prokom“ 64:67 (13:15, 15:21, 13:16, 23:15 ) nusileido vietos ALBA (4/4) krepšininkams. Su viena pergale liekančiai Lenkijos komandai pakilti į ketvirtąją grupės vietą nebėra jokių galimybių.

Sužaidus tris kėlinius Gdynės krepšininkai turėjo 11 taškų deficitą (41:52), tačiau iš anksto baltos vėliavos nepakėlė. Pakilę į lemiamą šturmą, paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę svečiai skirtumą sumažino iki minimumo (64:65 likus žaisti 10 sek.), bet persverti rezultato taip ir nesugebėjo.

Įdomu tai, kad penktąjį kartą iš eilės pralaimėjusi „Asseco Prokom“ ekipa iš dviejų taškų zonos šį vakarą atakavo vos 26 proc. taiklumu – tikslą pasiekė 9 iš 34 svečių metimų.

„Asseco Prokom“: Rasidas Mahalbasicius 12, Lukaszas Koszarekas 10, Alexas Ackeris 8, Jerelas Blassingame‘as 8.

ALBA: Dashaunas Woodas 14, Zachas Morley  13, Deonas Thompsonas 11, Yassinas Ibdihi 10.

Vaizdo reportažas:

R.Kurtinaičio auklėtiniai atsilygino "Mapooro" krepšininkams

Lietuvio Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ (5-3) ekipa reabilitavosi po praėjusią savaitę patirto triuškinančio pralaimėjimo Madrido „Real“ komandai. Rusijos vicečempionai Eurolygos A grupėje namuose 77:53 (23:24, 21:7, 18:12, 15:10) nugalėjo Kantu „Mapooro“ (2-6) krepšininkus.

Italai priešinosi tik pirmajame kėlinyje, tačiau jau antrajame ketvirtyje Kurtinaičio treniruojami krepšininkai parodę pavyzdinę gynybą ir praleidę tik 7 taškus, susikrovė 13 taškų pranašumą (44:31). Vėliau pranašumas tik didėjo.

Šeimininkai puikiai mėtė tritaškius. Tikslą pasiekė 10 iš 16 tolimų „Chimki“ metimų. Be to, Rusijos komanda atliko 25, o Italijos – vos 11 rezultatyvių perdavimų.

„Chimki“: Zoranas Planiničius (6 rez. perd.) ir Paulas Davisas po 14, Vitalijus Fridzonas (7 rez. perd.) ir Sergėjus Monia po 11.

„Manpooro“: Manučaras Markoišvilis 16, Maartenas Leunenas 11, Jeffas Brooksas 10, Alexanderis Tyusas-Cecchini 9.

"Panathinaikos" užsitikrino vietą kitame etape

Penktoji pergalė Eurolygoje Atėnų „Panathinaikos“ (5-3) ekipai atvėrė duris į Eurolygos „Top 16“ etapą. Graikijos lygos vicečempionai palaikomi savo sirgalių 80:72 (17:11, 18:22, 27:16, 18:23) palaužė Liublianos „Union Olimpia“ (2-6) krepšininkus, kurie prarado visus šansus žengti į kitą etapą.

Lemiamą persvarą „Panathinaikos“ įgijo trečiajame kėlinyje, kuomet po spurto 19:6 padidino pranašumą iki 60:43. Visgi likus žaisti pusantros minutės po Klemeno Prepeličiaus taiklių baudos metimų skirtumas ištirpo iki 70:74, tačiau kitoje atakoje Marcusas Banksas atsakė tuo pačiu, o Stephane'as Lasme pridėjo dvitaškį ir graikai triumfavo.

Jonas Mačiulis nugalėtojams per 26 minutes pelnė 10 taškų (2/3 dvitaškių, 2/4 tritaškių), atkovojo 7 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą, išprovokavo 1 pražangą, 2 kartus suklydo, 2 sykius prasižengė ir surinko 13 naudingumo balų.

„Panathinaikos“: Roko Leni Ukičius ir Marcusas Banksas po 14, Stephane'as Lasme 13 (8 atk. kam.), Michaelas Bramosas 11, Jonas Mačiulis 10 (7 atk. kam.).

„Union Olimpija“: Jaka Blazičius 17, Dino Muričius 16, Klemenas Prepeličius 11, Aronas Baynesas 7 (10 atk. kam.).

CSKA išvykoje patiesė "Brose Baskets"

Eilinę pergalę Eurolygos D grupės varžybose iškovojo kelialapį į „Top-16” etapą jau anksčiau užsitikrinusi Maskvos CSKA (7-1) ekipa. Aštuntojo turo rungtynėse išvykoje ji 97:89 (29:24, 21:15, 17:25, 30:25) įvekė Bambergo „Brose Baskets“ (2-6) krepšininkus.

Sužaidus du kėlinius CSKA pirmavo dviženkle persvara 50:39, tačiau po trečiojo iš „armiečių“ persvaros teliko vos 3 taškai (67:64). Visgi pakilti į lemiamą šturmą Vokietijos komandai nepavyko. Rungtynių pabaigoje CSKA žaidė ramiau ir solidžiau bei vėl padidino savo pranašumą.

Maskviečių gretose puikiai rungtyniavo legionierius Dionte Christmas, pataikęs 6 iš 8 tritaškių ir iš viso surinkęs 21 tašką. Pastebėtina, kad per 40 min. CSKA ekipa suklydo vos 6 kartus („Brose Baskets“ – 10).

CSKA: Dionte Christmas 21, Milošas Teodosičius 19 (9 rez. perd.), Nenadas Krstičius 18 (9/9 dvit.), Sonny Weemsas 16.

„Brose Baskets“: Casey Jacobsenas 18, Antonas Gavelas 16, Boštjanas Nachbaras 15, Sergerio Gipsonas 10, Philippas Neumannas 10.