Eurolygoje "Unicaja" palaužė "Panathinaikos"

2013 03 09 10:30
Pralaimėjusiesiems Jonas Mačiulis per 24 minutes pelnė 15 taškų. / AFP/Scanpix nuotrauka

Trys Marcuso Williamso tritaškiai ketvirtojo kėlinio pabaigoje nuskandino Atėnų „Panathinaikos“ (6-4) laivą ir padėjo Malagos „Unicaja“ (5-5) krepšininkams žengti svarbų žingsnį kelyje Eurolygos ketvirtfinalio link.

22 taškus pelniusio įžaidėjo vedama Ispanijos ekipa po intriguojančios kovos 66:60 (8:16, 18:19, 18:18, 22:7) nugalėjo Graikijos vicečempionų komandą su Jonu Mačiuliu.

„Top 16“ etapo E grupėje ispanų pergalė palanki Kauno „Žalgirio“ (4-6) klubui. Pagal laimėjimų skaičių Lietuvos čempionai siekia pasivyti ketvirtoje vietoje esančius graikus, o prieš „Unicaja“ turi pranašumą, kadangi abu kartus ją nugalėjo.

Per paskutines tris minutes Luka Zoričius pelnė dvitaškį, Williamsas smeigė tris tolimus metimus, o svečiai iš Graikijos į spurtą 11:0 neturėjo atsakymų.

Prieš tai „Panathinaikos“ krepšininkai pirmavo – 60:55 ir didžiąją rungtynių dalį laikė iniciatyvą savo rankose.

Antrajame kėlinyje Atėnų komanda buvo susikrovusi dviženklį pranašumą – 34:24, tačiau pasimetė paskutiniame ketvirtyje. Jį šeimininkai laimėjo net – 22:7.

Pralaimėjusiems Jonas Mačiulis per 24 minutes pelnė 15 taškų (1/3 dvitaškių, 4/7 tritaškių, 1/2 baudų), išprovokavo 5 pražangas, po 3 sykius prasižengė ir suklydo bei surinko 8 naudingumo balus.

„Unicaja“: Macusas Williamsas 22 (5/7 tritaškių), Luka Zoričius 14 (9 atk. kam.), Franas Vazquezas 13, Krunoslavas Simonas 9.

„Panathinaikos“: Jonas Mačiulis 15 (4/7 tritaškių), Roko Leni Ukičius 14, Dimitris Diamantidis 8 (7 rez. perd.), Jamesas Gistas 7.

Kovo 15 dieną „Panathinaikos“ namie priims Berlyno ALBA, tuo tarpu „Unicaja“ išvykoje sieks pergalės prieš Madrido „Real“.