Eurolygos čempionai nukauti namie

2010 01 29 0:00
"Real" įžaidėjas R.Kaukėnas (viduryje) paniro po "Efes Pilsen" krepšiu.

ULEB vyrų krepšinio Eurolygoje trejomis rungtynėmis užvakar prasidėjo antrojo etapo TOP 16 varžybų kovos.

16 stipriausių Europos klubų turnyrą nesėkme pradėjo Eurolygos čempionų titulą ginantis Graikijos klubas Atėnų "Panathinaikos" su Šarūnu Jasikevičiumi. Kiti "lietuviški" klubai trečiadienį šventė pergales.

Neatranda savęs.

Pirmosiose E grupės rungtynėse "Panathinaikos" gavo netikėtą antausį nuo Serbijos čempiono Belgrado "Partizan" - 59:64.

Šeimininkai per trečią ir ketvirtą kėlinius įmetė vos 17 taškų, o krepšį po didžiosios pertraukos atakavo tik 22 proc. taiklumu (pataikė 5 dvitaškius iš 15 ir 1 tritaškį iš 12). Be to, "Partizan" užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių - 41 ir 31.

"Panathinaikos" įžaidėjas Š.Jasikevičius atrodė blankiai - per 12 min. įmetė 6 taškus, bet pataikė tik 2 dvitaškius iš 6 ir prametė visus 3 tritaškius.

"Po pralaimėjimo mūsų padėtis tapo kebli. TOP 16 varžybos nėra tokios ilgos kaip reguliarusis sezonas, todėl kiekvienas susitikimas čia labai svarbus, - po rungtynių nerimavo Š.Jasikevičius. - Šis sezonas "Panathinaikos" labai sunkus. Nuolat turime problemų dėl traumų, todėl neatrandame savojo žaidimo. Tačiau privalome laimėti likusias 5 dvikovas, kad nereikėtų laukti varžovų malonės."

Sunkiai įsivažiavo

F grupės mače Ispanijos klubas Madrido "Real" su Rimantu Kaukėnu ir Darjušu Lavrinovičiumi 77:70 įveikė Turkijos grandą Stambulo "Efes Pilsen". Abu lietuviai prie pergalės pridėjo po 11 taškų. "Efes Pilsen" tvirtai pradėjo rungtynes, vienu metu pirmavo 9 taškais (22:13), tačiau šeimininkai atkuto po didžiosios pertraukos.

"Rungtynių pradžioje buvome lyg nesavi. Per daug atsipalaidavome gynyboje ir skubotai žaidėme puolime. Laimei, varžovai nenutolo. Per pertrauką komandai nurodžiau žaisti aktyviau abejose aikštės pusėse ir mums pavyko. Pergalė TOP 16 varžybų pradžioje suteiks mums pasitikėjimo", - tvirtino "Real" treneris Ettore Messina.

Praėjusį sezoną E.Messinos treniruotas Maskvos CSKA klubas G grupės kovas pradėjo pergalingai. Po puikaus Ramūno Šiškausko pasirodymo (23 tšk.) Rusijos čempionai namie 86:78 nugalėjo Malagos "Unicaja" iš Ispanijos.

CSKA šiose rungtynėse varžovus nokautavo tolimais metimais - pataikė 12 iš 21 tritaškių (57 proc.). R.Šiškauskas įmetė 4 iš 5, Trajanas Langdonas - 5 iš 8, Johnas Robertas Holdenas - abu mestus tritaškius.

E grupė

Atėnų "Panathinaikos" - Belgrado "Partizan" 59:64 (22:20, 20:16, 10:10, 7:18). V.Spanoulis 14, D.Diamantidis 11, M.Haislipas ir N.Pekovičius po 7; J.Vesely 13, L.Robertsas ir P.Božičius po 12.

F grupė

Madrido "Real" - Stambulo "Efes Pilsen" 77:70 (13:19, 17:14, 26:20, 21:17). L.Bullockas 12, R.Kaukėnas ir D.Lavrinovičius (2-5/8) po 11; Ch.Smithas 18, B.Thorntonas 14, M.Kasunas ir P.Shumpertas po 8.

G grupė

Maskvos CSKA - Malagos "Unicaja" 86:78 (20:15, 22:23, 23:19, 21:21). R.Šiškauskas (3-4/5) 23, T.Langdonas 19, V.Chriapa 12; J.Dixonas 17, R.Archibaldas 16, G.Printezis 14.