Eurolygos čempionus eliminavęs „Fenerbahce Ulker“ – pirmą kartą finaliniame ketverte

2015 04 21 8:24

Eurolygos čempionai Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkai baigė pasirodymą stipriausiame Europos turnyre. Jie pirmenybių ketvirtfinalyje trečiose serijos rungtynėse namuose per pratęsimo 74:75 (20:13, 11:24, 14:13, 20:15, 9:10) nusileido pirmą kartą į Eurolygos finalinį ketvertą patekusiam „Fenerbahce Ulker“ klubui.

Mačą geriau pradėjo Izraelio krepšininkai, kurie po pirmų 7 minučių pirmavo 17:8.

Antrajame kėlinyje „Fenerbahce Ulker“ per keletą minučių pasivijo ir aplenkė varžovus (23:22). Negana to, geriau kėlinio pabaigą sužaidęs Turkijos klubas po dviejų kėlinių pirmavo 37:31.

Lemiamame ketvirtyje sužaidus penkias minutes „Maccabi“ krepšininkai po ilgos pertraukos išlygino rezultatą (56:56). Paskutinė kėlinio minutė prasidėjo esant lygiam rezultatui (63:63), tačiau tuomet Tel Avivo aukštaūgis Joe Alexanderis įkrovė kamuolį iš viršaus ir persvėrė jį 65:63.

Likus devynioms sekundėms dėjimu atsakė ir Janas Vesely, po kurio dar buvo užfiksuota „Maccabi“ žaidėjo pražanga. Čekas nepasinaudojo puikia proga ir prametė baudos metimą, o lemiamą metimą nepataikęs Jeremy Pargo komandas pasiuntė žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu pirmaujanti ekipa nuolat keitėsi. Likus minutes iki jo pabaigos turkai pirmavo 73:72, tačiau likus 16 sekundžių Brianas Randle'as pataikė abu baudos metimus ir pirmaujanti ekipa vėl pasikeitė.

Visgi likus 9 sekundėms „Fenerbahce“ gynėjas Andrew Goudelockas pataikė dvitaškį ir tai tapo paskutiniais bei pergalingais mačo taškais, nes „Maccabi“ gynėjas Jeremy Pargo nepataikė lemiamo metimo.

„Maccabi“: Jeremy Pargo 21 (8/20 metimai), Brianas Randle'as 19 (10 atk. kam., 27 naud. bal.), Devinas Smithas 8 (9 atk. kam.).

„Fenerbahce Ulker“: Nikos Zisis 19 (3/4 trit., 5 rez. perd.), Andrew Goudelockas 15, Janas Vesely 12 (8 atk. kam.).

Lemiamas Goudelocko metimas:

„Panathinaikos“ prieš CSKA išsigelbėjo tritaškiais

Fantastiškai rungtynių pabaigoje išsigelbėjusi Atėnų „Panathinaikos“ komanda pasiekė pirmąją pergalę Eurolygos atkrintamosiose varžybose.

Duško Ivanovičiaus auklėtiniai trečiajame ketvirtfinalio susitikime savo žiūrovų akivaizdoje 86:85 (14:20, 20:14, 22:19, 30:32) parklupdė Sony Weemso vedamus Maskvos CSKA žaidėjus bei sušvelnino serijos iki trijų pergalių rezultatą 1-2.

Ketvirtasis mačas trečiadienį bus žaidžiamas taip pat Atėnuose.

„Panathinaikos“: Nikos Pappas 25, Dimitris Diamantidis 15, Antonis Fotsis 12, Jamesas Gistas 11.

CSKA: Sonny Weemsas 24, Nando De Colo 19, Milošas Teodosičius 12 (9 rez. perd.), Andrejus Kirilenka 11, Kyle'as Hinesas 10.