Eurolygos karūną po dramatiškos kovos užsidėjo CSKA

2016 05 15 23:37

Po aštuonerių metų pertraukos Eurolygos čempionais tapo daugkartiniai Rusijos čempionai Maskvos CSKA krepšininkai.

Sekmadienio vėlų vakarą CSKA žaidėjų, kuruos treniruoja specialistas iš Graikijos Dimitris Itoudis, triumfo šokis vainikavo Berlyne (Vokietija) surengto Eurolygos finalo ketverto turnyrą. Rusijos klubas po pratęsimo pareikalavusio finalo 101:96 (22:20, 28:10, 19:23, 14:30; 18:13) pranoko daugkartinio Eurolygos čempiono Željko Obradovičiaus treniruojamą Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) ekipą. Būtent turkams šalies krepšinio specialistai pranašavo Eurolygos taurę.

Maskvos krepšininkai prognozes paneigė jau po dviejų kėlinių įgydami solidžią 20 taškų persvarą (50:30). Tačaiu per kitus du kėlinius Stambulo ekipa parodė ryžtą ir kovingumą, sugebėdama panaikinti 20 taškų skirtumą ir išplėšti pratęsimą – 83:83. Tačiau per papildomas penkias minutes turkams nepavyko pranokti Rusijos komandos. CSKA į pergalę vedė Nando de Colo (22 taškai) ir Milošas Teodosičius (19). Antrąją vietą užėmusioje Turkijos ekipoje geriausiai sekėsi Bobby Dixonui (17 tšk. ) bei po 16 taškų surinkusiems Luigi Datome, Ekpe Udohui ir Pero Antičiui

Eurolygos čempionais CSKA krepšininkai tapo jau septintą kartą. Pastarąjį sykį jie triumfavo 2008-aisiais. „Fenerbahce“ ekipai tai buvo antras finalo ketverto turnyras. Prieš metus Stambulo ekipa Eurolygoje liko ketvirta