Eurolygos ketvirtfinalis: lengva CSKA pergalė prieš „Caja Laboral“

2013 04 11 8:46

Dvigubai taikliau tritaškius už varžovus metusi Maskvos CSKA ekipa atsidūrė žingsniu arčiau Eurolygos Finalo ketverto turnyro. Ettore Messinos treniruojama komanda pirmose ketvirtfinalio rungtynėse namie 89:78 (26:19, 24:16, 23:23, 16:20) įveikė Vitorijos „Caja Laboral“ krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Tai buvo septinta iš eilės CSKA pergalė. Paskutinį kartą armiečiai suklupo vasario 22 d., kuomet svečiuose 60:63 nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ klubui.

Įpusėjus antrajam kėliniui „Caja Laboral“ deficitas siekė tik 7 taškus (31:38), tačiau šeimininkai spurtavo 8:0 ir susikrovė dviženklį pranašumą (46:31). Per likusį laiką baskai nebesumažino skirtumo iki vienženklio.

Maskvos ekipa pataikė 9 tritaškius iš 21 (42 proc.), kuomet ispanai atakavo tik 15 proc. tikslumu (3/19 metimų).

CSKA: Sonny Weemsas 19 (4/7 trit.), Milošas Teodosičius 17 (7/8 metimų), Nenandas Krstičius 16, Aleksandras Kaunas 16, Vladimiras Micovas 9.

„Caja Laboral“: Fabienas Causeuras 17 (8/8 dvit.), Andresas Nočioni 16 (9 atk. kam.), Maciejus Lampe 12, Milko Bjelica 10, Nemanja Bjelica 9.

Antrasis tarpusavio mačas penktadienį 19.00 val. vėl bus žaidžiamas Maskvoje.

„Olympiakos“ į pergalę atvedė Printezis

Georgios Printezis kas minutę rinko po tašką, o jo vedama Pirėjo „Olympiakos“ komanda pergalingai pradėjo kovas Eurolygos ketvirtfinalyje.

Čempionės titulą ginanti Graikijos ekipa savo žiūrovų akivaizdoje po atkaklios kovos 67:62 (17:15, 16:17, 17:14, 17:16) palaužė itin prastai tritaškius mėčiusius Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių įsiveržė į priekį 1-0.

Stambulo ekipa pataikė vos vieną tritaškį iš 19 bandymų (5,26 proc.) – tai prasčiausias rezultatas per visą „Anadolu Efes“ klubo istoriją Eurolygoje. Ankstesnis turkų antirekordas buvo pasiektas 2005 m. kovo 24 d., kai susitikime su Trevizo „Benetton“ tikslą pasiekė vos vienas metimas iš 18 (5,56 proc.).

Nepaisant to, turkai turėjo progą pergalingai pradėti Eurolygos atkrintamąsias. Pradėjus tiksėti paskutinei mačo minutei komandas teskyrė 3 taškai (62:65). Netrukus šeimininkų legionierius Acie Law prametė tritaškį, bet kamuolį puldamas atkovojo Kyle'as Hinesas, o pražangą išprovokavo Vassilis Spanoulis.

Pastarasis be klaidų realizavo dvi baudas ir „Olympiakos“ persvara išaugo iki 5 taškų. Visas viltis pakovoti dėl pergalės nubraukė dar vienas netaiklus Jordano Farmaro tritaškis.

Nesustabdomai šiame mače rungtyniavęs Printezis vienintelis „Olympiakos“ gretose surinko dviženklį taškų skaičių bei sužaidė rezultatyviausią karjeros mačą Eurolygoje.

28 metų 205 cm ūgio graikas aikštelėje praleido 24 minutes, pelnė 26 taškus (7/11 dvitaškių, 4/7 tritaškių), atkovojo 4 kamuolius, išprovokavo 1 pražangą, blokavo 1 metimą, 1 sykį suklydo, 4 kartus prasižengė bei surinko 20 naudingumo balų.

Martynas Gecevičius nugalėtojams per 2 minutes taškų nepelnė (0/1 tritaškio) ir surinko -1 naudingumo balą.

„Olympiakos“: Georgios Printezis 26, Vassilis Spanoulis 9 (0/5 trit., 8 rez. perd.), Acie Law 7.

„Anadolu Efes“: Keremas Gonlumas 17, Jamonas Lucasas 10, Semihas Erdenas 9, Jordanas Farmaras 8.

Antrasis tarpusavio susitikimas penktadienį (04.12) vėl bus žaidžiamas Pirėjuje.

"Maccabi" atrodė beviltiškai

Nė vienas Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkas nesurinko dviženklio taškų skaičiaus, komanda sužaidė blogiausias rungtynes per klubo istoriją ir patyrė antrą nesėkmę iš eilės po šešių pergalių serijos.

Izraelio čempionai pirmame Eurolygos ketvirtfinalio mače išvykoje 53:79 (23:14, 4:24, 16:21, 10:20) neprilygo Madrido „Real“ ekipai ir serijoje iki trijų pergalių atsilieka 0-1.

Tai buvo nerezultatyviausios ir nenaudingiausios „Maccabi“ rungtynės per Eurolygos istoriją.

Prieš tai nerezultatyvumo rekordą žydai pasiekė 2010 m. vasario 24 d. mače su Stambulo „Efes Pilsen“, kuomet į turkų krepšį įmetė vos 56 taškus.

Šį vakarą „Maccabi“ krepšininkai surinko vos 39 naudingumo balus. 2001 m. gruodžio 13 d. elitinis Izraelio klubas buvo surinkęs 43, tačiau 65:64 nugalėjo Berlyno ALBA žaidėjus.

Rungtynių lūžis įvyko antrame kėlinyje, kuomet 12 taškų persvarą dar turėjo Tel Avivo komanda (26:14). Šeimininkų gynybos gniaužtai taip suspaudė svečius, jog jie net dešimt minučių negalėjo pelnyti taškų „iš žaidimo“. Tuo pasinaudoję ispanai spurtavo 26:1 ir susikrovė pergalingą pranašumą (40:27).

„Real“ triuškinamai laimėjo kovą dėl kamuolių (44 ir 28), atliko kur kas daugiau rezultatyvių perdavimų (20 ir 8) bei dvigubai taikliau mėtė tritaškius. Ispanijos ekipa pataikė 11 tolimų metimų iš 22 (50 proc.), kuomet varžovai atakavo vos 22 proc. tikslumu (4/18 metimų).

„Real“: Rudy Fernandezas 15, Nikola Mirotičius 14, Sergio Rodriguezas 10 (10 rez. perd.), Sergio Llullas 8, Jaycee Carrollas 8, Felipe Reyesas 8.

„Maccabi“: Shawnas Jamesas 9, Ricky Hickmanas 9, Nickas Caneris-Medley 8, Devinas Smithas 7.

Antrasis tarpusavio susitikimas penktadienį (04.12) vėl bus žaidžiamas Madride.