Eurolygos lyderiai plušėjo iš peties

2008 11 29 0:00
"Unicaja" (J.Welschas - žaliais marškinėliais) svečiuose parbloškė "Maccabi" su buvusiu žalgiriečiu M.Brownu.

Užvakar vykusiose paskutinėse Eurolygos penktojo turo rungtynėse turnyro favoritai lengvo pasivaikščiojimo neturėjo - kovėsi iki pabaigos arba turėjo pripažinti oponentų pranašumą.

Po pirmojo rato be pralaimėjimų žengia vienintelis Maskvos CSKA (Rusija) klubas. Be Kauno "Žalgirio", pergalės džiaugsmo dar nepatyrė Le Mano "Sarthe" iš Prancūzijos.

"Lietuviškos" pergalės

Ketvirtadienį sėkmė lydėjo abi rungtyniavusias "lietuviškas" ekipas. Pergalę ispaniškame derbyje šventė Badalonos "Joventut" su Simu Jasaičiu. Šie savoje arenoje 105:100 palaužė Vitorijos "Tau Ceramicą".

Antrą pergalę per 5 turus laimėjusio "Joventut" gretose S.Jasaitis per 23 min. pelnė 7 taškus, atkovojo 4 kamuolius, po kartą perėmė kamuolį ir blokavo varžovo metimą. Lietuvis pataikė 2 dvitaškius iš 5, 3 baudas iš 4, bet prametė abu tritaškius.

Vitorijos klubui tai buvo antra nesėkmė Eurolygoje iš eilės.

Sėkmė lydėjo ir Mindaugo Katelyno Milano "Armani Jeans" klubą. Italai iškovojo pirmą pergalę turnyre, kai namie 77:73 parklupdė Atėnų "Panionios" iš Graikijos. Puolėjas iš Lietuvos aikštėje išbuvo vos 5 minutes ir prametė vienintelį tritaškį bei du kartus prasižengė.

Sunkumai favoritams

Be ekipos "Tau Ceramica", užvakar vargo turėjo ir kiti lygos lyderiai.

Galingasis Pirėjo "Olympiacos" Prancūzijoje tik po pratęsimo palaužė vietos "Sarthe" ekipą - 98:93. A grupės autsaideriai puikiai pradėjo rungtynes ir antrame ketvirtyje prieš tituluotą graikų klubą pirmavo net 14 taškų. Tačiau "Olympiacos" iš duobės traukė Lynnas Greeras - jis pataikė visus 5 tritaškius ir pelnė 26 taškus. Būtent jo taiklūs baudų metimai padėjo svečiams išplėšti pratęsimą, kurio metu jau dominavo "Olympiacos".

Dar praėjusį sezoną finalo ketverte žaidęs Tel Avivo "Maccabi" šiemet niekaip neatranda savo žaidimo. Izraelio klubas namie nusileido Malagos "Unicaja" iš Ispanijos ir, pelnęs vos 2 pergales, A grupėje atsidūrė sau neįprastoje 5-ojoje vietoje.

Tarp naudingiausiųjų - žalgirietis

Antrąją vietą tarp naudingiausių Eurolygos 5-ojo turo žaidėjų užima 30-metis 218 cm ūgio Kauno "Žalgirio" vidurio puolėjas amerikietis Lorenas Woodsas (32 naudingumo balai).

"Žalgiris" ketvirtadienį namie 60:75 nusileido "Barcelonos" krepšininkams, o L.Woodsas šiame susitikime į svečių krepšį įmetė 18 taškų, po krepšiais atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 3 varžovų metimus, dukart prasižengė bei išprovokavo 4 varžovų pražangas. Per 28 minutes amerikietis pataikė 5 dvitaškius iš 8 ir įmetė visus 8 baudų metimus.

Naudingiausiu savaitės krepšininku tapo 25-erių metų 212 cm ūgio ispanas Edu Hernandezas-Sonseca (38 balai), kurio Badalonos "Joventut" Ispanijos klubų dvikovoje 105:100 įveikė Vitorijos "Tau Ceramicą". Savaitės laureatas šiame mače pelnė 24 taškus (2 - 6/8, 1 - 12/12), po krepšiais atkovojo 10 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, triskart prasižengė ir privertė varžovus prasižengti 8 kartus.

A grupė

Le Mano "Sarthe" - Pirėjo "Olympiacos" 93:98 (29:19, 23:22, 21:27, 14:19, 6:11). D.Spenceris 19, D.Bluthenthalis 18, J.P.Batista 16; L.Greeras 26, Y.Halperinas 15, I.Bourousis 13.

Tel Avivo "Maccabi" - Malagos "Unicaja" 73:80 (20:28, 20:16, 21:18, 12:18). C.Arroyo 14, M.Brownas 13, T.Buršteinas 12; T.Kelati 23, C.Jimenezas 15, B.Ndongas 11.

B grupė

Sienos "Montepaschi" - Nansi SLUC 86:63.

Sopoto "Asseco Prokom" - Atėnų "Panathinaikos" 60:67.

C grupė

Romos "Lottomatica" - Stambulo "Fenerbahce Ulker" 76:67 (19:14, 18:16, 17:15, 22:22). A.Hutsonas 26, S.Bečirovičius ir R.De La Fuente po 11; M.Turkčanas 21, O.Savašas 10, D.Smithas 9.

Liublianos "Union Olimpija" - Berlyno "Alba" 77:69 (28:19, 15:13, 17:12, 17:25). M.Zupanas 19, M.Sarajlija 13, S.Ozboltas 8; R.Wrightas 19, A.Sesay 15, I.McElory 9.

Badalonos "Joventut" - Vitorijos "Tau Ceramica" 105:100 (15:26, 36:17, 33:26, 21:31). E.Hernandezas-Sonseca 24, D.Malletas 17, P.Ribas 12; T.Splitteris 23, I.Rakocevičius ir M.Teletovičius po 18.

D grupė

Milano "Armani Jeans" - Atėnų "Panionios" 77:73 (18:17, 18:21, 26:18, 15:17). D.Hawkinsas 18, M.Rocca 16, M.Hallas 14; A.Milesas 16, L.Baxteris 15, M.Marinos-Raitsevitsas 14.

Belgrado "Partizan" - Maskvos CSKA 62:63.

Stambulo "Efes Pilsen" - Madrido "Real" 81:95.

1. CSKA 5 5 0 387:300

2. Real 5 3 2 383:355

3. Partizan 5 2 3 351:349

4. Efes Pilsen 5 2 3 360:394

5. Panionios 5 2 3 341:386

6. Armani Jeans 5 1 4 357:395