Eurolygos nugalėtojai lipa iš duobės

2009 02 27 0:00
R.Šiškauskas (su kamuoliu) ir R.Kaukėnas vienas kitą atidžiai prižiūrėjo, tačiau CSKA puolėjui geriau sekėsi atakuoti krepšį.

Po dviejų skaudžių antausių Eurolygoje ir Rusijos taurės turnyro pusfinalyje Eurolygos čempionas Maskvos CSKA pradėjo reabilitaciją.

Trečiadienį per Eurolygos TOP 16 etapo H grupės ketvirtojo turo varžybas Rusijos čempionai savo arenoje šventė pergalę - rezultatu 95:71 nugalėjo savaitgalį Italijos taurę laimėjusią Sienos "Montepaschi".

"Tai, kas mūsų komandai atsitiko per ankstesnes rungtynes su "Montepaschi" ir Rusijos taurės turnyre, - viso labo tik skaudus paslydimas, bet ne krizė, - po trečio laimėto mačo grupėje sakė 13 taškų nugalėtojams pelnęs lietuvis Ramūnas Šiškauskas. - Šiandien, padedami klubo sirgalių, sugrįžome į savas vėžes ir puikiai jaučiamės. Tikiuosi, daugiau nenusipelnysime panašios kritikos."

Prieš dvi savaites CSKA išvykoje Sienos ekipai pralaimėjo 56:74, o praėjusį savaitgalį Rusijos taurės pusfinalyje sensacingai 61:70 nusileido Kazanės "Unics" komandai.

Žaidėjams buvo nelengva eiti į aikštelę po pralaimėjimo Sienoje ir Rusijos taurės pusfinalyje. Tačiau sunkumai mums suteikė ir motyvacijos, - pasibaigus mačui švytėjo ir CSKA strategas italas Ettore Messina. - Kad galime įveikti Italijos taurės laimėtojus, patikėjome per paskutines tris pirmo kėlinio minutes, kai išsiveržėme į priekį aštuoniais taškais. Ir, svarbiausia, komanda apie skirtumą negalvojo - ji nenustojo žaisti."

R.Šiškauskas per 26 minutes pataikė 3 tritaškius iš 4 ir 2 dvitaškius metimus iš 6, atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo.

Abu "Montepaschi" lietuviai žaidė prasčiau už kolegą iš CSKA: Rimantas Kaukėnas per 26 minutes surinko 9 taškus (2-2/8, 3-1/1, 1-2/2) ir kartą atkovojo kamuolį, o Kšyštofas Lavrinovičius per 25 minutes pelnė 8 taškus (2-1/3, 1-1/1, 1-3/4), atkovojo 3 kamuolius ir tiek pat kartų suklydo.

Antrą nesėkmę iš eilės E grupėje patyrė Milano "Armani Jeans" ekipa, kurioje rungtyniauja Mindaugas Katelynas. Italijos komanda namie rimčiau nepasipriešino Vitorijos klubo "TAU Ceramica" (Ispanija) krepšininkams ir pralaimėjo 74:107. Ispanams tai buvo trečia pergalė. M.Katelynas per 15 minučių pelnė 8 taškus (2-4/4), atkovojo 4 kamuolius ir dukart suklydo. Geriausiai "Armani Jeans" ekipoje sekėsi buvusiam Vilniaus "Lietuvos ryto" žaidėjui Hollisui Price'ui - 15 taškų.

E grupė

"Armani Jeans" (Italija) - "TAU Ceramica" (Ispanija) 74:107 (16:31, 21:27, 19:23, 18:26). H.Price'as 15 (3-3/8), D.Hawkinsas 13 (1-8/10), L.Vitali 12, M.Katelynas ir P.Sow - po 8; T.Splitteris 19 (2-7/7, 7 atk. kam.), I.Rakočevičius 16 (3-3/4), P.Mickaelas 16 (2-4/5), W.McDonaldas 13 (2-5/6), M.Teletovičius 12 (2-4/4), F.San Emeterio 11 (2-3/3).

G grupė

"Unicaja" (Ispanija) - "Partizan" (Serbija) 74:78 (17:18, 22:17, 19:16, 7:14; pratęsimas 9:13). B.N'dongas 14 (8 atk. kam.), C.Cabezas 13, R.Archibaldas 12; S.Lasme 20 (8 atk. kam.), N.Veličkovičius ir U.Tripkovičius (3-5/11) - po 17.

H grupė

CSKA (Rusija) - "Montepaschi" (Italija) 95:71 (19:19, 26:25, 32:11, 18:16). M.Smodišas 22, J.R.Holdenas 18 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), T.Langdonas ir E.Lorbekas (12 atk. kam.) - po 14, R.Šiškauskas 13, T.Morrisas 10; H.Domercantas 19, T.McIntyre'as 15 (7 rez. perd.), R.Sato 11, R.Kaukėnas 9, K.Lavrinovičius 8.

"Fenerbahce Ulker" (Turkija) - "Cibona" (Kroatija) 64:86 (14:28, 13:21, 15:18, 22:19). O.Savas 13 (2-5/7), M.Turkčanas 12 (7 atk. kam.), E.Preldžičius 10, O.Onanas 9; D.Kusas 19 (2-6/7), A.Andersonas 18 (3-4/5), J.Homanas 16 (2-8/10), N.Prkačinas 10, E.Calloway'us ir M.Rožičius - po 9.