Eurolygos trofėjų išplėšusi S.Kimyacioglu: tai buvo svarbiausi metimai mano karjeroje

2014 04 14 11:40
FIBA Europe/Elio Castoria nuotrauka

FIBA moterų Eurolygos krepšinio turnyre triumfavo Stambulo „Galatasaray“ komanda, sekmadienį finale 69:58 (26:7, 16:22, 11:15, 16:14) palaužusi kitą ekipą iš Stambulo „Fenerbahce“.

Pirmame kėlinyje varžoves šaltu dušu pasitikusios „Galatasaray“ krepšininkės pirmavo 19 taškų, tačiau per likusius kėlinius žaidimas išsilygino ir „Fenerbahce“ prisivijo konkurentes.

Rungtynių lūžiu tapo paskutinių keturių minučių atkarpa, kai aikštėje nuo atsarginių žaidėjų suolelio pasirodžiusi Sebnem Kimyacioglu pataikė svarbų tolimą metimą. Praėjus kelioms minutėms, ji smeigė dar vieną tritaškį ir užtikrino pergalę „Galatasaray“ komandai.

„Žinojome, jog rungtynių pabaigoje kažkam gali tekti imtis iniciatyvos ir pataikyti svarbiausius metimus. Mano treneris (Ekremas Memnunas – SportIN.lt) manimi pasitikėjo ir įleido į žaidimą esminiais momentais. Tai suteikė man stiprybės ir pasitikėjimo. Manau, jog tai buvo du svarbiausi metimai mano karjeroje“, - džiaugėsi S.Kimyacioglu.

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ ekipos konkurenčių grupės varžybose gretose sėkmingiausiai žaidė Sancho Lyttle, pelniusi 19 taškų. 10 pridėjo Kelsey Bone, po 9 – Shavonte Zellous, Alba Torrens ir Isil Alben.

Antrus metus iš eilės per plauką nuo aukso medalių likusiai „Fenerbahce“ komandai daugiausia taškų surinko Cappie Pondexter – 18, Angel McCoughtry – 12, Agnieszka Bibrzycka ir Esmeral Tuncluer – po 10.

Bronzos apdovanojimu tenkinosi čempionės titulą praradusi Jekaterinburgo UMMC komanda iš Rusijos, mažajame finale 80:60 (20:8, 23:17, 23:7, 14:18) be didesnio vargo įveikusi Buržo „Tango“ (Prancūzija) klubą.

UMMC ekipą į priekį vedė Candace Parker - 20, 16 pridėo Sandrine Gruda, 9 – Olga Artiošina, 8 – Anetė Jekabsonė.

Prancūzių komandoje išsiskyrė Paoline Salagnac – 18, Catherine Joens – 13, Celine Dumerc - 9 bei Emmeline Ndongue - 8 taškai.

Turnyro naudingiausia žaidėja (MVP) buvo paskelbta Ispanijos rinktinės veteranė A.Torrens.