Europos čempionato finale kovos Lietuva ir Prancūzija

2013 09 20 23:55

Dviejų paskutinių Europos krepšinio čempionatų nugalėtojai ispanai išversti iš sosto.Tony Parkerio vedami prancūzai penktadienį laimėjo karo mūšio lauką priminusį pusfinalį po pratęsimo – 75:72 (14:18, 6:16, 23:15, 22:16, 10:7).

Ispanai atitrūko antrajame kėlinyje (34:20), tačiau puikiai tritaškius pradėję pataikyti prancūzai (0/8 iki pertraukos ir 9/12 per trečią bei ketvirtą kėlinius) pasivijo (61:61).

T.Parkeris turėjo šansą išplėšti pergalę, tačiau jo metimas buvo blokuotas, o Jose Calderonas aidint ketvirto kėlinio sirenai nepataikė tritaškio.

Pratęsime dominavo gynyba, tačiau T.Parkeris ir Antoine Diot šaltakraujiškai sumetė baudų metimus, prancūzai apsigynė ir triumfavo.

Prancūzus į pergalę vedęs T.Parkeris įmetė net 32 taškus (9/17 dvit., 2/2 trit., 8/9 baud.), atkovojo 6 kamuolius, išprovokavo 11 pražangų, bet atliko vos vieną rezultatyvų perdavimą ir padarė 5 klaidas.

Prancūzijos rinktinė: Tony Parkeris 32 (6 atk. kam., 11 išprov. praž., 5 klaid.), Antoine Diot 10, Borisas Diaw 8 (8 atk. kam.), Mickaelis Gelabale 7.

Ispanijos rinktinė: Marcas Gasolis 19 (9 atk. kam., 6 klaid.), Rudy Fernandezas 17, Sergio Rodriguezas 11 (9 rez. perd., 6 atk. kam.), Sergio Llullas 6, Fernando San Emeterio 5.

T.Parkerio ir kompanijos „Eurobasket 2013“ finale lauks Lietuvos rinktinė. Jono Kazlausko kariai kitame pusfinalyje penktadienį 77:62 sutriuškino Kroatiją.

Prancūzai ir lietuviai kartą šiame čempionate jau buvo susitikę – F grupėje užtikrintą pergalę 76:62 šventė mūsiškiai.

Ispanams teks pasitenkinti kova dėl bronzos. Sekmandienį mažajame finale jie varžysis su kroatais.